'Lesz Vegas-projekt': mennyiben érintett Gyurcsány, Bajnai és Veres?
A Gyurcsány Ferenc vezette kormány 2008. május 26-án, egy évvel a nyilvános pályázat meghirdetése előtt megállapodott a Roland. S. Lauder izraeli befektetőcsoporttal arról, hogy támogatják az üzletemberek által a Velencei-tó partjára álmodott kaszinóterveket, írja a Magyar Nemzet. A kormányfő Bajnai Gordon akkori gazdasági miniszterrel előzetesen garantálta, hogy a külföldiek minden akadály nélkül megkapják a King's City beindításához szükséges koncessziós engedélyt. Ezek után a szerencsejáték-koncesszióra vonatkozó tendert 2009. február 10-én írta ki Veres János volt pénzügyminiszter - amit az újság formalitásnak minősít.
Az izraeli területszerzést megelőző tranzakciókat a Központi Nyomozó Főügyészség vizsgálja, a sukorói félmilliárdos értékű ingatlan állami tulajdonból való kivétele kapcsán felmerült a hűtlen kezelés és más bűncselekmények gyanúja. A Gyurcsány-kormány akkoriban nyilvánította kiemelt állami beruházássá a kaszinóváros-projektet, amikor már nyomoztak az ügyben.
A befektetők 1,4 milliárd euróból négy szálloda építését tervezi háromezer szobával, hozzá egy amerikai típusú játékkaszinó csatlakozna 256 asztallal és 3 ezer nyerőautomatával, a tervekben szerepel még termálfürdő, koncertterem, aquapark, mesterséges tengerpart akvárium, műjég-, golfpálya és vidámpark is. A gigaprojekt ellen annak nyilvánosságra kerülése óta élénk a civil tiltakozás. A napokban vízi sportolók demonstráltak a beruházás környezetveszélyeztető volta miatt. A lap ezzel a címmel közli állításait: Vizsgál és hallgat a kormány. És hozzáteszi: nem zárható ki, hogy a grandiózus tervek csupán ingatlanspekulációs célokat szolgálnak.