Gyurcsány: Akkor most győztünk?

Akkor most győztünk? – tették fel tegnap sokan a kérdést azt követően, hogy az MSZP választmánya utat engedett az általunk kezdeményezett pártszavazásnak. Igen, győztünk – válaszoltam, de a neheze még hátravan, tettem hozzá - jegyzi meg Gyurcsány Ferenc a Facebook-ra föltett reagálásában.

A pártszavazás arról szól, hogy meg akarjuk-e változtatni az MSZP-t - írja Gyurcsány. - Ezért tartanak tőle sokan. A cél, hogy felbontsuk a megmerevedett, teljesítményhiányos belső személyi, hatalmi, kulturális viszonyokat. Értjük, hogy sokaknak ez nem tetszik. Ezért aztán kígyót és békát kiabálnak ránk. Ne beszéljünk magunkról Orbán országrontása idején – hangzik el legtöbbször. Ugye tudjuk, hogy ez mit jelent? Azt, hogy minden maradjon a régiben. Még ha igaza is van, ne ő mondja, mert ő is felelős – teszik hozzá. Hát akkor mondják ők – válaszolnám, de ők mégsem mondják. Nem mondanak semmit. Illetve ez így nem igaz. Mert mondják például, hogy forduljunk az emberek felé, meg foglalkozzunk az ő problémáikkal, meg azt is, hogy az egység mindennél fontosabb. Szóval beszélnek. De mit mondanak?

Két dolgot meg fog mutatni a pártszavazás. Azt, hogy hány aktív tagja van a pártnak, és azt, hogy közülük hányan vannak a változás pártján.

Akik nem boldogok a pártszavazástól, és a vezetés nagyobb része ide tartozik, azok most azzal fognak próbálkozni, hogy távol tartsák a tagokat a részvételtől. Öngyilkos taktika. Mert csak arra jó, hogy az MSZP-t még a valóságosnál is kisebb pártnak mutassa. Mert az fog kiderülni, hogy a 32 ezresnek mondott pártnak csak pár ezer valóságos, aktív tagja van. Mert az a kép fog erősödni, hogy egy szűk belső világra épül a baloldal legnagyobb pártja.

Bojkottot persze senki nem mer hirdetni - teszi hozzá a volt kormányfő. - Hiszen ezzel a pártszavazást kiíró elnökséggel és választmánnyal menne szembe. Inkább nyomásgyakorlással, lebeszéléssel, szervezési trükkökkel próbálkozhatnak.  De nem javaslom. Mert ha ez kiderül, az az erkölcstelenség megfellebbezhetetlen és letörölhetetlen bizonyítéka lesz.

El kell menni szavazni - fejezi be levelét Gyurcsány Ferenc. - Aztán mindenki döntse el, hogy miként szavaz. Az már az ő dolga. De a részvétel morális kötelesség. Hiszen miként kérhetjük a választókat a választásokon való részvételre, az aktív állampolgári magatartásra, ha saját ügyünk eldöntésében mi ezzel ellentétesen cselekszünk?

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.