Fodor szerint az SZDSZ sikere a költségvetési plafon
Az SZDSZ sikere a költségvetési plafontörvény, valamint a stabilitási és adóreform alap parlamenti elfogadása. Ugyancsak megfelel a párt törekvéseinek, hogy az eredetileg tervezett 3,8 százaléknál alacsonyabb lesz az idén az államháztartás hiánya - közölte a politikus sajtótájékoztatóján azt megelőzően, hogy az SZDSZ Heves megyei szervezete megünnepelte a párt 20. születésnapját.
A liberális párt elmúlt húsz évére visszatekintve úgy vélekedett, hogy az SZDSZ tartósan rajta hagyta a keze nyomát az ország demokratikus berendezkedésén és az ország fejlődésén. Példaként a liberális alkotmányt, a Bokros-csomag támogatását, illetve a sorkatonai szolgálat eltörlését emelte ki.
A politikus emlékeztetett arra, hogy pártelnökké választása után megfogalmazta a kisebbségi kormánnyal szemben az elvárásait a hiánycsökkentéssel, a költségvetési plafonnal, illetve a stabilitási és adóreform alappal kapcsolatban. Ez utóbbi arra szolgál, hogy a költségvetési pluszbevételek felhasználásával egy olyan alap jöjjön létre, amelyből szükség esetén stabilizálni lehet a gazdaságot, illetve megindítható az adóreform - mondta.
Fodor Gábor fontos politikai kérdésnek nevezte a magyar-szlovák viszony alakulását. Ennek kapcsán felidézte, hogy a komáromi hídon találkozott Iveta Radicovával, a szlovák ellenzék közös elnökjelöltjével, akivel egyetértettek abban, hogy a két szomszéd nép barátságra és együttműködésre van ítélve.
A pártelnök hangsúlyozta, hogy az SZDSZ elkötelezett a szlovákiai magyarság, de a szlovák demokratikus erők támogatása iránt is. Elengedhetetlennek nevezte, hogy a szlovák fél tényfeltáró vizsgálatot folytasson a dunaszerdahelyi labdarúgó mérkőzésen történt rendőri beavatkozás kapcsán. Ugyanakkor megengedhetetlennek tartja, hogy Szlovákiában szélsőséges magyar szervezetek masírozzanak. Annál is inkább, mert ez legfőképpen a szlovákiai magyarságnak árt.
Végül leszögezte, hogy miközben Szlovákiában kormányszinten, Magyarországon csupán elszigetelt csoportok formájában jelenik meg a nacionalizmus. Kitért arra, hogy a Magyarországon működő környezetvédelmi szervezetekkel tartott találkozóján valamennyien egyetértettek abban, hogy a 2011-es magyar EU-elnökség legfőbb üzenetévé a környezettudatos gondolkodásnak kell válnia. Ezen belül a megújuló, illetve alternatív energiaforrások alkalmazásának szorgalmazása a legfőbb feladat a klímaváltozás megállítása érdekében - mondta Fodor Gábor.