Fidesz: a baloldal lepaktálna a bankokkal
A Fidesz szóvivője szerint a baloldal - hatalomra jutása esetén - csökkentené vagy megszüntetné a bankadót, a kieső bevételt pedig országos ingatlanadó kivetésével pótolná, ami miatt sokan veszíthetnék el ingatlanukat. Hoppál Péter vasárnap, Pécsett tartott sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy a baloldal paktumot készül kötni a bankokkal.
A Fidesz szóvivője felhívta a figyelmet arra, hogy a szereplők ugyanazok: Gyurcsány, Bajnai, Mesterházy, vagyis azok a politikusok, akik 2010 előtt már vezették és tönkre is tették az országot. "Az, hogy ők zárt ajtók mögött sutyorognak, nem jelent jót, hiszen mindig olyan politikát folytattak és szeretnének folytatni, amely kárárára volt a magyar embereknek" - fogalmazott.
Hoppál Péter megjegyezte: "az a bankárkormány" azért bukott meg, mert a bankokat és a multikat gazdagította, a családokat pedig gyengítette. Hatalomra kerülésük esetén a bankadót a Gyurcsány Ferenc által elképzelt, majd Bajnai Gordon által még nagyobb mértékűre tervezett országos ingatlanadóval helyettesítenék. "Bajnai Gordon fejében még az az extrém elképzelés is megfordult, hogy azok a családok, nyugdíjasok, akik nem tudják fizetni ezt az ingatlanadót, jelzálogjog-bejegyzést kell, hogy engedélyezzenek a bankok javára" - mondta Hoppál Péter.
A kormánypárti politikus véleménye szerint a "hajdani baloldali bankárkormány" szereplői most újra arra készülnek, hogy a magyar emberek ingatlanjait a baloldal közreműködésével átjátsszák a bankoknak, amelyek így akár emberek százezreinek otthonára tehetik rá a kezüket. "Ezt már ismerjük, ebből nem kérnek a magyar emberek" - hangsúlyozta.
Hoppál Péter kiemelten fontosnak nevezte, hogy erre ne kerülhessen sor. "Akár az Európai Unióval szemben is meg kell védeni a kormány által az elmúlt években kivívott értékeket, folytatni kell az otthonteremtést, és az embereknek a devizahitel-csapdából való kimentését is" - fogalmazott.
A fideszes politikus kérdésre válaszolva azt mondta, a Fidesz támogatta, támogatja a kormányzatnak a devizahitel-csapda megszüntetését célzó lépéseit, és szorgalmazza a továbblépést az állami kamattámogatású forinthitel irányába. "Azoknak, akik az utóbbit választják, örvendetes, hogy a monetáris politika révén 6 százalék körüli kamatú forinthitelhez is lehet majd jutni lakásvásárlás céljából" - fűzte hozzá Hoppál Péter.