Enyhébb büntetés a mohácsi polgármester támadójának
A volt jobbikos, jelenleg független Polgár Károly egy 2011. április végi képviselő-testületi ülés szünetében hátulról támadt rá Szekó Józsefre. Az országgyűlési képviselőként is dolgozó fideszes politikust először tarkón vágta, majd amikor a férfi ettől a falnak esett és földre került, többször megütötte és megrúgta. Szekó József több könnyű sérülést szenvedett, támadóját a rendőrség napokra őrizetbe vette.
Az incidens közvetlen előzménye az volt, hogy Polgár Károly az ülés szünetében egy tükröt és egy iratköteget helyezett a polgármester asztalára, azokat Szekó József visszavitte neki, majd elindult a helyére. A képviselő szidalmazni kezdte a tőle távozó polgármestert, aki erre megfordult, megfogta Polgár Károly nyakkendőjét, majd ismét elindult az asztala felé. A támadás ezután érte, hátulról.
A törvényszék Kiss László vezette tanácsa megalapozottnak találta az ügyben korábban eljáró Pécsi Járásbíróság határozatát és a városatyát hivatalos személy elleni erőszak és testi sértés miatt marasztalta el. A vádlott egy év felfüggesztett börtönbüntetését ugyanakkor hat hónapra, annak próbaidejét két és fél évről egy évre mérsékelte, mert nagyobb nyomatékkal vette figyelembe büntetlen előéletét, s enyhítő körülményként értékelte, hogy a polgármester "szükségtelenül" megfogta támadója nyakkendőjét.
Ahogy a járásbíróság, úgy a törvényszék sem fogadta el Polgár Károlynak azt a védekezését, hogy jogos védelmi helyzetben volt, mert - állítása szerint - a polgármester megrántotta a nyakkendőjét, a torkának esett és mellkason ütötte őt.
Az első- és másodfokú bíróság szerint ezt a tanúvallomások nem igazolták, Polgár Károly nem egy ellene irányuló jogtalan támadást hárított el, hanem olyan helyzetben támadt a polgármesterre, amikor ő képtelen volt a védekezésre.
A törvényszék megalapozottnak találta az ügyben korábban eljáró Pécsi Járásbíróság határozatát és a városatyát hivatalos személy elleni erőszak, és testi sértés miatt marasztalta el, az egy év felfüggesztett börtönbüntetését ugyanakkor hat hónapra, annak próbaidejét két és fél évről egy évre mérsékelte.