Végső búcsút vettek Bándy Katától
A 25 éves korában meggyilkolt Bándy Kata temetésén mintegy hétszázan vettek részt. Az alsóvárosi temetőben rokonok, barátok, kollégák, ismerősök, régi osztálytársak állták körbe a pszichológus fehér tölgyfa koporsóját. Bándy Kata a tolnai megyeszékhelyen született, és járta ki az általános és a középiskolát, s rokonai közül is többen Szekszárdon élnek, ezért vettek tőle itt végső búcsút.
A temetésen először Balog Zoltán, az emberi erőforrás tárca vezetője szólt az elhunytról, és ígéretet tett arra, hogy a kormány nem tűri el az értelmetlen brutalitás pusztítását. Ezt követően Heresznyei Zsuzsanna, a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság humán-igazgatója beszélt Bándy Katáról. Elmondta, hogy volt kolleginája rendkívül jó képességű gyerek volt, aki iskoláit végi kitűnő eredménnyel végezte, s így szerezte diplomáját is a pécsi egyetem bölcsészkarán. Gyermekként sorra nyerte a diákok számára rendezett matematika- és rajzversenyeket, a tanulás mellett azonban remekül sportolt, kézilabdában akár profi játékos is lehetett volna. A legemlékezetesebb adottsága azonban az volt a mosolygós szemű lánynak, mondta a humán-igazgató, hogy szelíd emberségével segíteni tudott a nehéz helyzetben levőkön. Heresznyei Zsuzsanna hangja többször elcsuklott, majd ekképp zárta szavait: köszönjük, hogy a kollégáid lehettünk.
A két búcsúbeszédet követően Bándy Katát katolikus szertartással kísérték utolsó útjára.
Ismert, hogy a pszichológust egy cigány származású, kelebiai férfi, a 26 éves P. László ölte meg Pécsen. A július 15-én elfogott, lopásért többször is büntetett gyanúsított előbb meg akarta erőszakolni az éjjel hazafelé tartó lányt, majd, hogy áldozata ellenkezett, megfojtotta őt. Pécsett ma estére egy néma menetet szervezett három magánszemély, s a fáklyás felvonulók azon az úton mennek majd végig, ahol Bándy haladt meggyilkolása éjjelén. A szervezők – akiknek szándékát a Jobbik támogatja – a romló közbiztonságra és a „cigánybűnözés”-re akarják felhívni a figyelmet a fáklyásmenettel, emellett azt akarják, hogy hazánkban újra legyen halálbüntetés. A menet elleni tiltakozásul egy ellendemonstrációt szerveztek néhányan, az ő üzenetük az lesz, hogy mindenki a saját tettért felelős, s a cigányság szó nem jelent egyet a bűnözéssel.
Bándy Kata családja azt kérte, hogy lánya halálát senki se használja fel uszításra, gyűlölködésre, s a halálbüntetés visszaállításának szorgalmazására.