Elképesztően túlterhelt a debreceni befogadóállomás
Az arányokat jól érzékelteti, hogy az év első öt hónapjában az igazgatóság 31 327 bevándorló ügyében folytatott eljárást, és mindössze húsz esetben állapította meg a menekültügyi státus jogosságát - ismertette Rácz Róbert.
Oltalmazotti státust 54-en kaptak, a többi migráns nagy többsége, 65-70 százaléka, több mint 20 ezer menekült esetében nem tudták befejezni a vizsgálatot, mert nyomuk veszett - tette hozzá a kormánymegbízott.
Rácz Róbert szerint történelmi léptékű migrációs hullám, népvándorlás zajlik napjainkban, amelynek kezelésére európai megoldásra lenne szükség, de amíg az megszületik, a nemzeti kormánynak vannak teendői.
Emlékezetett rá, hogy Németország, Franciaország, Ausztria és Svédország már hivatalosan kezdeményezte 15 ezer migráns visszaküldését Magyarországra, ami "minden kormányzati lépést indokol".
A debreceni helyzetre utalva Rácz Róbert közölte: a bevándorlási hivatal és a rendőrség "ura a helyzetnek". Hozzátette: a múlt évben és az idén nem érkezett olyan lakossági panasz, ami a menekültekhez kötődik.
Harhai Zsolt, a BÁH regionális igazgatója az MTI érdeklődésére elmondta: naponta 100-150 új menekült érkezik a táborba, ahol fejlesztéseket kezdtek.
A mintegy száz család kulturált elhelyezésére alkalmas körlet kialakítása mellett sürgős esetben 300 személy befogadását lehetővé tevő konténertábor felépítésének az infrastrukturális hátterét teremtették meg a napokban - tette hozzá.
- Négy méter magas vasfüggöny épül a déli határon
- 22 milliárdból építik fel a gyűlölet falát
- Képgaléria: Máshol így zárták le a határt
- DK: Garancsi vagy Mészáros húzza fel a vasfüggönyt?
- Elítélte a kerítés tervét az ET emberi jogi biztosa
- „Ideiglenes” vasfüggönyre költjük a milliárdokat
- Veszedelmes korszak küszöbén állunk
- Előre megírták a nemzeti konzultáció eredményét
- „Ha Dániába jössz, dolgoznod kell!”
(A vasfüggönyről szóló összes cikkünket ezen a gyűjtőoldalon érhetik el.)