Egységbe kovácsolta az ellenzéket a leendő ÁSZ-elnök

Az Országgyűlés hétfői döntése értelmében megalakul az Állami Számvevőszék (ÁSZ) vezetőit jelölő eseti bizottság, amelyben a kormánypárti képviselők szavazata is elegendő a szervezet új irányítói tisztségeire jelöltek kiválasztására.

A képviselők 260 igen és 111 nem szavazattal, illetve egy tartózkodással határoztak az ÁSZ elnökét és alelnökeit jelölő, nyolctagú eseti bizottság létrehozásáról. Igennel voksolt a Fidesz és a KDNP, nemmel voksolt az MSZP, a Jobbik és az LMP, a szocialista Puch László pedig tartózkodott.

A testületben a Fidesz-KDNP pártszövetség a jelöléshez szükséges szavazatok számának megfelelő öt képviselővel rendelkezik, míg az ellenzéki frakciók egy-egy politikust delegálhatnak az eseti bizottságba.

Az MSZP, a Jobbik és az LMP - korábban példátlan módon - közös módosító javaslatot nyújtott be annak érdekében, hogy a jelöléshez legalább egy ellenzéki képviselő szavazatára is szükség legyen, ezt azonban a többség nem támogatta.

Az eseti bizottság elnökére a kormánypártok, míg alelnökére az ellenzéki frakciók tehetnek javaslatot a testület tagjai közül, akik munkájukért nem részesülnek díjazásban.

A határozati javaslat szerint az Országgyűlésnek a testület felállását követően haladéktalanul döntenie kell az ÁSZ vezető pozícióira jelölt személyekről.

Az ÁSZ korábbi elnökének, Kovács Árpádnak 2009. december 9-én járt le a megbízatása, míg a szervezet két alelnökének személyéről 2001. óta nem tudnak megegyezni a politikai erők.

A Fidesz-frakció vezetője, Lázár János hétfőn bejelentette: Domokos László fideszes országgyűlési képviselőt jelölik az Állami Számvevőszék elnökének, alelnökének pedig Warvasovszky Tihamért, Székesfehérvárnak az MSZP, az SZDSZ és a Fehérvári Polgárok Egyesülete támogatásával megválasztott polgármesterét.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.