Megszűnt az Életre-való Klub
Az érzékszervi vagy értelmi akadállyal élő fiatalok a legveszélyeztetettebb ifjúsági csoportok közé tartoznak. Amikor megszűnnek a kötelező iskolai keretek, szinte légüres térbe kerülnek. Ennek egyik oka, hogy sokan közülük hátrányos helyzetű családban élnek, amelyek nem képesek megadni a továbblépéshez szükséges támogatást. Elhelyezkedni senkinek sem könnyű, de a fogyatékkal élők még nehezebben találnak olyan munkahelyet, amely a képességeiknek megfelel. Az iskola utáni nehéz időszak átvészelését, a munkakeresést, az önálló életvezetés elsajátítását olyan szervezetek is segítik, mint az Életre-való Ifjúsági Klub, amelyet a Gond-viselés Nonprofit Kft szervezett, és az elmúlt év során az uniós támogatásnak köszönhetően 24 fiatal számára nyújtott támaszt. (A pénzt a Társadalmi Megújulás Operatív program keretében, az Európai Unió és a Magyar Köztársaság biztosította.)
A klub célja a hátrányok csökkentése, közösség teremtés, a tanulás és munkavállalás szervezése. A program egy éve után 13 fiatal állt munkába vagy kezdett újabb tanulmányokat. A Klub vezetése arról számolt be, ezekhez a fiatalokhoz rendkívül nehéz volt eljutni. Egy alapítvány segítségével fél éven keresztül mindössze 24 fiatalt sikerült a program elindításához megtalálni. Ez a tapasztalat azt mutatja, hogy az ifjúságvédelmi rendszer nagyon hézagos, a szociális hálón ezek a fiatalok kizuhannak: hajléktalanná válnak, szenvedélybetegségekkel küzdenek.
A program második félévében a Gond-viselés Kft munkatársai megalapították az Életre-való Baráti Kört, amelyet továbbra is működtetnek majd. Így tudják követni a programban gondozott fiatalok sorsát.