Egri kórházügy: büntetőeljárások politikai széljárásban
Mindhárom feljelentés az egri kórházat érintő, az önkormányzat korábbi, szocialista vezetése által hozott döntésekhez kötődik - közölte Sveiczer Sándor Péter, a megyegyűlés által létrehozott testület vezetője. A bizottság véleménye szerint hűtlen kezelés gyanúját veti fel, hogy a megye 2008-ban "köztulajdonból átjátszotta a HospInvest markába" az egri kórházat.
Ugyancsak feljelentést tesznek amiatt, hogy a fenntartó megye még azt megelőzően kiszervezte az egri kórház gyógyszerellátását, vagyis egy magáncégre bízta ezt a tevékenységet. Azt is kifogásolják, hogy 2010-ben, az után, hogy ismét az önkormányzat, illetve a megye által birtokolt nonprofit kft. vette át a kórház működtetését, szerintük Sós Tamás (a közgyűlés korábbi szocialista elnöke) "a közgyűlés tudta és felhatalmazása nélkül, elnöki hatáskörét messze túllépve 160 millió forint támogatást adott egy sebtében összetákolt szerződés alapján a kórházat működtető kft.-nek".
A bizottság már korábban feljelentést tett amiatt, hogy az előző önkormányzati testület döntése alapján, megítélésük szerint indokolatlanul fejlesztettek egy volt kórházi épületet a megyei múzeumi szervezet raktárbázisává.
Szabó Róbert, a közgyűlés fideszes elnöke emlékeztetett arra, hogy a bíróság adósságrendezési eljárást indított a megye ellen a budapesti HVL INVEST Kft. kezdeményezésére. A társaság az után kezdeményezte az eljárást, hogy a Fővárosi Ítélőtábla jogerősen 280 millió forint kifizetésére kötelezte a megyei önkormányzatot. Úgy vélekedett, "egy bukott korszak és egy bukott ember okozta a megyei önkormányzat mindannyiunkat sújtó eladósodását", ennek a "12 éves Sós-korszaknak a lezárása" ad okot az adósságrendezési eljárásra.
Sós Tamás az MTI érdeklődésére úgy reagált az elhangzottakra, hogy a megye új vezetése "az 50-es éveket idéző módon politikai megrendelésre dolgozik, kommunikációs célból tesz látszatfeljelentéseket, amivel pazarolja a közpénzt", egyben így akarja palástolni tehetetlenségét. Az előző önkormányzat minden döntése mögött pénzügyi és jogi szakmai előkészítés állt, ennek eredményeképpen pedig az egyik legkevésbé eladósodott magyar kórházat adták át az új összetételű közgyűlésnek - tette hozzá.
Sós Tamás azt is közölte, hogy rágalmazás miatt pert indít a Heves Megyei Közgyűlés vezetése ellen.