DK: Tegyék világossá a megélhetési költségek növekedésének okát

A rezsidíjak csökkenése mellett a megélhetési költségek különadók miatt bekövetkezett növekedésének mértékét is megjelenítené a számlákon a DK.

A Demokratikus Koalíció (DK) hétfőn országgyűlési határozati javaslatot nyújtott be a parlamentnek, amelyben kezdeményezik, hogy a költségek növekedése is jelenjen meg a számlákon - jelentette be budapesti sajtótájékoztatóján Varju László.

A DK pártigazgatója szerint ezzel szeretnék egyértelműen megjeleníteni, hogy mi az oka a létfenntartási és egyéb költségek, valamint a banki és más szolgáltatások díjai folyamatos növekedésének.
Varju László azt mondta, hogy a számlákon megjelenik a rezsicsökkentés eredménye, de az intézkedés valós költségeit a kormány eltitkolja.


A javaslat szerint az élelmiszereket árusító üzleteknek és az áruházaknak külön és jól láthatóan fel kellene tüntetniük a közterhekre, a szállítási költségek növekedésére és a különadókra visszavezethető áremeléseket - közölte a független képviselő.

Hozzátette: a szolgáltató cégeknek is hasonló számlákat kellene kibocsátaniuk, miközben a banki szolgáltatást nyújtó társaságok a szerződésekben és a számlakivonatokon ugyancsak jeleznék a bankadó és a pénzügyi tranzakciós adó miatt bekövetkezett emeléseket.

„A kormány, illetve kormánypártok kezdeményezésére a szolgáltatók kötelesek úgynevezett rezsicsökkentést végrehajtani és azt a törvény erejénél fogva az ügyfél számára kibocsátott számlán feltüntetni” – derül ki a Molnár Csaba független képviselő által jegyzett, a megélhetési költségek világossá tételére vonatkozóan beterjesztett indítványából. Jelzi, hogy a „kormány ugyanakkor olyan kötelezettségeket is megállapít, illetve intézkedéseket vezet be, amelyek a gazdasági társaságokat jelentős – különadó, illeték valamint díj formájában – többletkiadásra kényszeríti”.

Molnár Csaba törvényjavaslata szerint „az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetsége is közzétette, hogy az elmúlt három évben az extraadók ötvenmilliárdos többletköltséget okoztak a szektornak. Mindez az árak folyamatos emeléséhez, csökkenő fogyasztáshoz, a szükséges beruházások elmaradásához, 3200 munkahely megszűnéséhez, együttvéve a versenyképesség romlásához vezetett”.

Szerinte ugyanez igaz más vállalkozásokra is, mert a különadók bevezetését „áremelkedések, elbocsátások, beruházások elmaradása, cégek megszüntetése, vagy külföldre vitele” követte. 

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.