Csak Angyalföld hiányzik az összefogásból
Szocialista forrásból úgy tudjuk, a budapesti pártelnökség nyomására végül az óbudai MSZP is beletörődött, hogy az Együtt-PM akarata érvényesüljön. Ez azt jelenti, hogy négy körzetben a Szigetvári Viktor vezette pártszövetség, három-háromban az MSZP és a DK állít egyéni képviselőjelöltet, hat választókerületben pedig mindenki elindul.
A végén már nem is erről vitáztak, hanem arról, hogy kié melyik körzet legyen, de a szocialisták ebben is engedtek. A háborúskodás oka valójában nem egyetlen körzet volt, hanem az önálló frakcióalakítás lehetősége (ehhez három bejutó képviselő kell), és az, hogy évek óta rossz a helyi MSZP és Együtt kapcsolata. Az utóbbit vezető Mihalik Zoltán korábban szocialista politikus volt, és viszonya távozása óta feszült egykori pártjával: az MSZP meg is vétózta, hogy ő legyen a közös polgármesterjelölt.
Mihalik társaival még 2008-ban lépett ki a szocialista pártból, és az MSZDP-hez csatlakozott, majd 2010-ben egy civil szervezet színeiben szerzett mandátumot. Forrásaink azt mondták: a megegyezés ellenére nem számítanak harmonikus együttműködésre, de fontos, hogy ez a nem annyira politikai, mintsem személyes ellentét nem gátolja a budapesti összefogást.
Zuglóban ezen a héten onnan kezdődött újra az alkudozás, hogy a szocialisták a tizenöt egyéni körzetből tizenkettőt maguknak akartak. Információnk szerint végül beérik kilenccel, így az Együtt-PM-nek négy, a Demokratikus Koalíciónak két választókerület juthat (és egyaránt egy alpolgármesteri poszt), bár a jelöltek kilétéről még kedden is vitáztak. A XIV. kerület könnyen nyerhetőnek számít, így közös érdek a megállapodás, amelynek értelmében Karácsony Gergely, a PM társelnöke indul a polgármesteri posztért, de a szocialisták képviselő-testületi többséget szerezhetnek.
Angyalföld viszont kimarad az összefogásból. A helyi szocialisták – akik eredetileg azt javasolták: a baloldalon csak ők induljanak a választáson, és majd figyelembe veszik a másik két párt programját – végül odáig elmentek, hogy a tizenöt körzetből kettőt-kettőt hajlandók átengedni szövetségeseiknek. Az Együtt-PM és a DK szerint ez az ajánlat teljesen figyelmen kívül hagyja a pártok erőviszonyait, ezért elfogadhatatlan. A kerületet húsz éve irányító Tóth József viszont nem tágított, és a szocialisták budapesti vezetői sem győzködték hosszan. Ezért úgy tűnik, afféle kísérleti terepként a XIII. kerületben az MSZP politikusaival szemben elindulnak az Együtt-PM és a DK közös jelöltjei.