Civil jelölt mögé állt az MSZP és az Együtt-PM
Kovács Ágnes, a szervezetek által támogatott jelölt korábban a pécsi rendelőintézetek igazgatójaként dolgozott, ma pedig gyermekorvosként tevékenykedik. Mint mondta, egyik pártnak és az egyesületnek sem tagja, tisztán civilként, a szervezetek támogatását megköszönve és elfogadva kíván részt venni a kampányban azok közös jelöltjeként.
Programjáról szólva Kovács Ágnes megjegyezte: megválasztása esetén nagy hangsúlyt fektetne a munkahelyteremtés önkormányzati intézkedésekkel – például a helyi adók csökkentésével – történő segítésére és a pécsiek adóterheinek mérséklésére. Többek között bizonyos alapterület alatt eltörölné az építményadót.
A jelölt kiemelte: polgármesterként az egészségügyi ellátás fejlesztését is szem előtt tartaná. Úgy fogalmazott, mindent megtenne egy harmadik, a hatvanezres, panelházas városrészben, Kertvárosban megépíteni tervezett új pécsi rendelőintézet létesítéséért, emellett a kórházak környékén ingyenes parkolást tenne lehetővé.
Kovács Ágnes hozzátette: széles társadalmi egyetértésen alapuló bűnmegelőzési stratégiát dolgozna ki, fokozná a közterület-felügyelők és rendőrök számát Pécs utcáin, bővítené a térfigyelő kamerahálózatot és a megelőzést célzó intézkedéseket indítana el.
Berkecz Balázs, az Együtt-PM elnökségi tagja, pécsi vezetője az MTI érdeklődésére kifejtette, hogy a három szervezet mind a tizenkilenc pécsi választókörzetben közösen indítja jelöltjeit. Közülük hat-hat indítását kérte az MSZP és az Együtt-PM, hetet pedig a Forum Sopianae Egyesület. Képviselőjelöltjeik között van jogász, egészségügyi dolgozó, közgazdász, tanár, szakszervezeti képviselő - mondta.
Hozzátette: a polgármesterjelölt és a képviselőjelöltek kampányát a két politikai párt erejéhez mérten anyagilag és aktivistáival is támogatja.