Budaházyékat nem csak Csintalan megverésével vádolják
A Központi Nyomozó Főügyészség vezetője, Keresztes Imre közleményében azt írta: a gyanúsítottakat Csintalan Sándor bántalmazásával, valamint több Molotov-koktélos támadással és egy székesfehérvári élelmiszerüzletnél lévő bankjegykiadó automata felrobbantásával gyanúsítják. Az ügyészség szerint a gyanúsítottak tettüket bűnszervezet tagjaként követték el. A gyanúsítások ellen valamennyien panasszal éltek és megtagadták a vallomástételt.
A főügyész közleménye szerint az úgynevezett Hunnia Mozgalom időközben már elfogott négy tagja azzal is gyanúsítható, hogy Budaházy György utasítására 2007. december 11-én Csintalan Sándort, a Hír Televízió műsorvezetőjét egy III. kerületi társasház teremgarázsában fémrudakkal azért bántalmazták, mert a műsorvezető a mozgalom "katonáit" huligánoknak, rongálóknak nevezte. Csintalan Sándor nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett, és a nála lévő pénzt is elvették. Az ügyészség szerint ez a cselekmény aljas indokból elkövetett súlyos testi sértés és csoportosan elkövetett kifosztás megállapítására alkalmas.
Keresztes Imre hozzátette: a főügyészség az MSZP kispesti székháza elleni 2007. október 19-ei Molotov-koktélos támadással összefüggésben ugyancsak bűncselekmény megalapozott gyanúját közölte. A támadás során a felhasznált palackok nem gyulladtak meg, így végül csak százezer forint kár keletkezett az épületben.
Mint írta, a "Vörös Csepel" nevű, XXI. kerületi szórakozóhely elleni 2007. december 5-e Molotov-koktélos támadással négy - időközben már elfogott - személy gyanúsítható. A támadás következtében a szórakozóhely részben kiégett, és 1,5 millió forint kár keletkezett.
A XIII. kerületi, Hollán Ernő utcai jegyiroda elleni 2008. április 1-jei Molotov-koktélos támadással ugyancsak a már korábban elfogott személyeket gyanúsítja a főügyészség, a támadás következtében a jegyiroda kiégett, 3 millió forint kár keletkezett.
A főügyészség újabb gyanúsítottat hallgatott ki a VIII. kerületi Magnum Fittnes Szalon elleni 2008. július 2-ai Molotov-koktélos támadással összefüggésben is, a támadás során háromszázezer forint kár keletkezett.
A négy Molotov-koktélos támadás az ügyészség szerint alkalmas a terrorcselekmény bűntett megállapítására.
Keresztes Imre hozzátette: a főügyészség szerint a Hunnia Mozgalom időközben már elfogott négy tagja azzal is gyanúsítható, hogy 2008. december 11-én, abból a célból, hogy a mozgalom részére, terrorcselekmények elkövetéséhez pénzt szerezzen - egy székesfehérvári élelmiszerüzletnél elhelyezett bankjegykiadó automatát felrobbantott. A robbantással 26,5 millió kárt okoztak, az ATM használhatatlanná vált, ugyanakkor az automatában elhelyezett készpénzhez nem sikerült hozzáférniük. Ez terrorcselekmény kísérletének megállapítására alkalmas. A gyanúsítottak a bűncselekményeket bűnszervezet tagjaként követték el - tette hozzá a főügyész. Mint írta, valamennyi gyanúsított panasszal élt és megtagadta a vallomástételt.
Budaházy Györgyöt június 17-én fogták el, a férfi az ügyészek szerint 2007. elején egy Hunnia Mozgalomnak nevezett csoportot hozott létre, hogy országgyűlési képviselők elleni támadásokkal - a politikusokat megfélemlítve - befolyásolják a parlamenti döntéseket. Budaházyt emberölés előkészületével is gyanúsítják. Az ügy előzménye, hogy a Nemzeti Nyomozó Iroda 2009. április 8-án Pest megye területén elfogott és őrizetbe vett négy embert. Az ügyet később átvette a Központi Nyomozó Főügyészség.
Azóta összesen 16 embert gyanúsítottak meg azzal, hogy a csoport tagjaként különböző bűncselekményekben vettek részt. A csoport számlájára írják többek között a Hiller István családi háza elleni lőfegyveres, a Kóka János épülő háza elleni Molotov-koktélos támadásokat, illetve a Szilvásy György volt titokminiszter lesencefalui házánál elkövetett robbantásos támadást.