Barikád az MTV-nél
A barikád mögött Nagy Navarro Balázs tévés szakszervezeti vezető és éhségsztrájkjához csatlakozott kollégái dideregnek tea-, újság és takaró halmok között, míg szemközt, a Kunigunda utca túloldalán szakszervezetisek települtek ki, így az MTV székháza lassan egy occupy-tüntetéshez kezd hasonlítani – mindez egy héttel az után, hogy kirobbant a Lomnici-botrány.
A különbség talán annyi, hogy nálunk egyelőre nem vertek sátrakat a tüntetők, még ha a mikulás-sapkás hoszteszek láttán ez többeknek meg is fordult a fejében. A lányokat, mint kiderült, a köztévé küldte ki. A közmédia vezetőségének közleményét osztogatták (miszerint megszüntették Élő Gábor hírigazgató munkaviszonyát, Papp Dániel hírfőszerkesztőt pedig felmentették a Lomnici-ügy miatt), továbbá egy korlátlan belépőt az MTV múzeumába és a Magyar Rádió szimfonik live című koncert DVD-t (hogy miért pont ezt, azt a hoszteszek sem tudták megmondani, minden esetre szerepel rajta többek között a Repülj madár, a Nem úgy van, valamint a Szállok a dallal című szám is).
Szemközt, a Vegyipari Dolgozók Szakszervezetének sátránál eközben Bródy János Lesz még egyszer című nótájára ropják a fagyoskodó tüntetők. A szolidaritási tüntetésen közel százan vettek részt; a szónokok - Székely Tamás, a Szolidaritás Mozgalom társelnöke és Ruttner Ernő, a Televíziósok és Filmkészítők Független Szakszervezetének elnöke sorolták, hány érdekképviselet fejezte ki szolidaritását az éhségsztrájkolókkal (felolvasták többek között a pedagógusok, a vegyiparosok, az élelmiszeriparban dolgozók és a Vasasok támogató levelét).
A tiltakozás részben okafogyottá vált ugyan a két hírfőnök menesztésével, de a szónokok ettől nem érzékenyültek el, mert továbbra is úgy látják, hogy politikai utasításra próbálták eltussolni a botrányt. "Így lesz feketéből fehér, így tűnik el a kritikai hang a kormányzati ámokfutásokról" – mondta Székely Tamás.
A Szolidaritás szerint a "magáról megfeledkező kétharmad rombolja a demokráciát, tönkreteszi országa népét" – ezért is folytatják akcióikat: szombatra országos megmozdulást hirdettek, többek között az új Munka törvénykönyve ellen, ami érvelésük szerint sokkal nagyobb lehetőséget ad majd az elbocsátásokra hasonló esetekben. Ahogy arról már beszámoltunk, nem tágítanak az éhségsztrájkolók sem, amíg "minden felelős vezetőt" el nem távolítanak a közmédiumoktól.