Az MSZP már a választásokra készül
Az MSZP szerint az országnak nem érdeke sem az előrehozott választás, sem az előrehozott, program nélküli kampány. Közérdek viszont, hogy mindenki időben megismerhesse és össze hasonlíthassa a pártok érdemi programjait, a válságkezelésről és a válság utáni világról való elképzeléseit.
Az MSZP ennek megfelelően tervezte meg a választásra való felkészülés tartalmát és ütemtervét. Körülbelül másfél hónapja programja összeállítását kezdte el, melynek célja a baloldal új feladatainak meghatározása, a válságban megrendült biztonság új eszközök segítségével történő megerősítése, a fellépés a kiszolgáltatottság új, veszélyes formái ellen.
Az MSZP továbbra is vállalja a baloldal hagyományos küldetését: a munkavállalók, munkát keresők, nyugdíjasok érdekeinek képviseletét, de ezt a küldetést az új konfliktusok megoldása érdekében új feladatokkal bővíti ki.
Küzdelmet indít a fogyasztók (többek között a banki ügyfelek) kiszolgáltatottsága ellen, a munkaerő piacon hátrányba került negyvenesek, ötvenesek, gyerekes anyák, fogyatékkal élők jogaiért, a környezeti-és energiabiztonságért, a közbiztonságért.
Az MSZP meggyőződése szerint tisztességes pártok a programjukkal kampányolnak és a programjuk képviseletére választanak miniszterelnök jelöltet. A szocialisták elképesztőnek tartják, hogy a Fidesz „miután annyi ellentmondásos párírt mutatott fel programjaként" csak februárban avatja be a választót (ha egyáltalán beavatja), most mi a programja.
Az MSZP november végi-december eleji kongresszusán fogadja el politikai, szakmai és társadalmi vitasorozat végén a programját.
A program képviseletére nevezi meg ugyanebben az időben miniszterelnök jelöltjét, és programja apján indít kampányt. Addig a programkészítés mellett az ősz legfontosabb feladatának a válságkezelő kormányzati munka folytatását, a gazdasági-pénzügyi világválság hatásai elleni további védelmet, a társadalmi válság megelőzését, a bajban való segítség nyújtást tartja.
Az MSZP tudja: legjobban azzal bizonyítja kormányzóképességét, ha most jól kormányoz. Ezért a titkosszolgálatokat felügyelő miniszter kivételével, akinek pozíciója összeegyeztethetetlen bármilyen választási, pártpolitikai munkával, a szocialista miniszterek a költségvetés elfogadásáig a helyükön maradnak és a kormány munkáját erősítik.
Az MSZP Országos Választási Bizottsága ennek megfelelően alakította ki személyre szabott munkamegosztását. A program készítését a pártelnök irányítja, de az OVB jelenlegi és javasolt tagjai közül ebben a munkába mások mellett fontos szerepet vállal Mesterházy Attila, Molnár Csaba és Lamperth Mónika is. A választási munka gyakorlati előkészítéséért dolgozik a Szekeres Imre által vezetett teamben, az OVB-tagok közül Újhelyi István, és Puch László pártigazgató is. Kiss Péter többek segítségével az MSZP partnerkapcsolatai, lehetséges együttműködése szélesítéséért felel. Ficsor Ádám fő feladata a jelöltek felkészítése.
Mesterházy Attila frakcióvezetőként nemcsak a jelenlegi képviselők programkészítő és egyéb munkáját koordinálja, de előkészíti a következő frakció működését is, a listaállításban, a jelöltekkel való kapcsolattartásban vállat szerepe segítségével.
Simon Gábor a választmány választási szerepkörét szervezi, Burány Sándor, Botka László és a megyei elnökök képviseletében Boldvai László is politikai tapasztalataikat és teljesítményüket felhasználó szerepet vállalnak.
Az MSZP fontos szerepet szán Szili Katalinnak is, aki ősztől kezdve minden energiáját a baloldal megerősítésére fordítja. Az OVB kiegészítéséről az országos választmány következő ülése dönt.
Lendvai Ildikó az MSZP elnöke