Az LMP továbbra sem alkotmányoz
Bemutatták vasárnap az LMP szombaton megválasztott 13 tagú új választmányát. Tagjai: Berze Márton budapesti régióküldött, Dorosz Dávid választmányi titkár, Falusi Norbert önkormányzati ügyvivő, Hankó János észak-magyarországi régióküldött, Karácsony Gergely stratégiai és közpolitikai ügyvivő, Ladányi Attila dél-dunántúli régióküldött, Pető Ernő alföldi régióküldött, Priksz Gábor országos szervező, Schiffer András parlamenti frakcióvezető, Szabó Zsolt észak-dunántúli régióküldött, Szél Bernadett szóvivő, Turcsán Szabolcs Pest megyei és brüsszeli régióküldött, valamint Vágó Gábor szóvivő.
Minderről Schiffer András sajtótájékoztatón számolt be, hozzátéve: ez volt a párt történetének negyedik tisztújítása. A kétnapos budapesti kongresszus döntése alapján a testületbe hat regionális küldött, hat, funkciókra választott tag, valamint a párt frakcióvezetője került be.
Vágó Gábor szerint az új struktúra a demokratikusabb és hatékonyabb működést segíti majd elő. Úgy fogalmazott, hogy a regionális delegáltak a párt alsó és középszintjeivel folyamatosan tudják majd tartani a kapcsolatot. Hozzátette, hogy a hatékonyságot segítik a szakterületekre választott tagok, mert így világos lesz, hogy melyik területért ki felel.
Schiffer András ismertetése szerint az LMP rögzítette, melyek a demokratikus alkotmányozás feltételei. Továbbra is csak akkor vesznek részt a folyamatban, ha ezek teljesülnek. A Fidesz két - a megerősítő népszavazás és az Alkotmánybíróság jogköreinek helyreállítása - kérdésben "nem elzárkózó". Ugyanakkor az LMP harmadik kérésének elfogadására - hogy "ne öt hét alatt alkotmányozzunk" - nem mutat hajlandóságot. Vélhetően azért, mert a kormánypártok az alkotmányozást a megszorító csomag előtt "fügefalevélként akarják használni".