Aligha lőtt bakot a vadászbolt a rakétákkal
A részletes kiírás alapján egyértelmű, hogy nagyrészt éles rakétákról, közte félezer páncéltörő levegő-föld rakétáról és félszáz légelhárító rakétáról van szó. A rakéták állapotáról a tájékoztató azt írja: „ellenőrzés után egy részük használható" vagy „felújítás után annak eredményétől függően használható", „jelentős részük eredeti gyári csomagolásban van tárolva". „A lokátorok ellenőrzés után használhatóak. Tartozékaik épek, tárolóládáik sértetlenek."
Tordai Bence, a PM szóvivője (képünkön) lapunknak azt mondta: a harceszközök értéke több száz milliós nagyságrendű, azokat tehát akár százszoros haszonnal értékesítheti a minimálár nélküli pályázaton egyetlen ajánlattevőként nyertes cég. Arra a kérdésünkre, hogy ki és miért vesz Magyarországon belföldi használatra a HM-től fedélzeti gépágyút vagy levegő-levegő rakétát, a szóvivő nem tudott válaszolni, de úgy vélekedett: az sem zárható ki, hogy az exszovjet fegyverek egy része az orosz ügyvezetővel működő, főként a FÁK piacain aktív vállalkozás révén esetleg háborús zónákba kerül.
A PM szerint egyértelmű a Honvédelmi Minisztérium és a HM EI Zrt. eljárásával kapcsolatban a hűtlen kezelés gyanúja, ezért feljelentést tesznek, és várják a honvédelmi, a gazdasági és a belügyminiszter magyarázatait az üggyel kapcsolatos kérdésekkel kapcsolatban.