A nagyvárosok sem akarják működtetni iskolájukat

November közepéig nyolcvanhárom kistelepülés jelezte, hogy iskoláját szeretné működtetni, míg a 3000 főt meghaladó lélekszámú települések közül 227 képviselő-testület döntött úgy, hogy e feladatot is az államra bízza - közölte az oktatási államtitkárság kedden az MTI-vel.

Az államtitkárság tájékoztatása szerint a tárcaközi bizottság arra tett javaslatot, hogy az állam - a jogszabályban rögzített feltételekkel - vállalja át a felkínált intézmények működtetését, és biztosítsa minden gyermek egyenlő hozzáférését a magas színvonalú neveléshez, oktatáshoz. 

Mint írták, az, hogy viszonylag sok közepes és nagyváros az államra ruházza iskoláinak működtetési jogát, jól láttatja, hogy a Gyurcsány- és a Bajnai-kormányok a kötelezően ellátandó feladataik folyamatos alulfinanszírozásával milyen lehetetlen helyzetbe hozták az önkormányzatokat.

A közleményben felidézték azt is, hogy a köznevelési rendszer átalakítása során a kormány eredeti elképzelése az volt, hogy minden önkormányzati oktatási intézmény fenntartását és működtetését állami kézbe veszi. Az önkormányzatok kérésére azonban megadta a lehetőséget, hogy maguk döntsenek arról, tudják-e, akarják-e az iskoláikat működtetni.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.