A magyar férfiak kétharmada elégedetlen az életével
Lazaság és gondtalanság - meglepő, de a magyar férfiak többsége úgy véli, hogy ez a két tulajdonság nagyon fontos ahhoz, hogy valaki férfinak nevezhesse magát. Az már kevésbé váratlan eredmény, hogy a válaszadók szerint az sem nevezheti magát férfinak, aki nem tud gondoskodni a családjáról. A kutatás szerint a magyar férfiak legjobban a munkanélküliségtől, az elszegényedéstől és a családjukra leselkedő veszélyektől félnek.
Legfontosabb értéknek - a nőkhöz hasonlóan - a biztonságot tartják, bár ez a biztonság a férfiak értelmezésében elsősorban anyagi, és csak másodsorban érzelmi, családi. Olyannyira, hogy a válaszadók 43 százaléka szerint a pénz önmagában elég ahhoz, hogy valakinek „jó élete” lehessen, más nem is igen kell hozzá. Ugyanakkor csak a megkérdezettek 25 százaléka gondolta úgy, hogy az anyagi biztonság számára elérhető.
- Könnyen elképzelhető, hogy mekkora frusztrációt okoz, hogy a férfiak háromnegyede nem tartja elérhetőnek az anyagi biztonságot. Főleg, ha összevetjük azzal a laza és gondtalan férfiideállal, ami a fejekben él - mondja Steigervald Krisztián, a GfK Hungária munkatársa, a kutatás egyik vezetője.
Talán ez az oka, hogy a kutatás szerint minden harmadik magyar férfi naponta vagy hetente többször iszik alkoholt. Ötből hárman viszont soha nem sportolnak, rendszeresen pedig csak tíz százalékuk mozog. Az uniós átlag ennek a duplája.
A kutatásban egy újfajta férfikép is megjelent. Különösen a fiatalabb korosztályra jellemző, hogy nagyobb részt vállal a házimunkában (a megkérdezettek harmada állította, hogy szívesen főz) és többet törődik a megjelenésével (25 százalékuk szeretne néhány kilót fogyni, 84 százalékuk szokott magának valamilyen kozmetikai cikket vásárolni).
Összességében csak a férfiak 37 százaléka állította, hogy elégedett az életével.