A Klubrádió egyszerre nyertes és vesztes
A vezérigazgató emlékeztetett arra, hogy a 95,3-as frekvencia ügyében a bíróság először idén márciusban döntött jogerősen arról, hogy a Médiatanács által győztesnek hirdetett Autórádió Kft. nem kaphatja meg a Klubrádió által jelenleg is használt 95,3-as frekvenciát, mert a cég pályázati anyagának oldalai nem voltak szabályszerűen beszámozva és aláírva. A csak fideszes jelöltekből álló Médiatanács a bíróság első ítéletéből azt "vezette le", hogy akkor át kell néznie újra minden pályázatot, és az alakilag hibásakat ki kell zárnia.
A Klubrádió pályázatát először végzéssel, majd határozattal zárták ki. A Klubrádió a végzést és a határozatot is megtámadta, és mind a két pert megnyerte. A Médiatanács pedig ahelyett, hogy végrehajtotta volna a bíróság ítéletét, nemrégiben az ügyészséghez fordult, azzal az indokkal, hogy a Fővárosi Ítélőtábla döntéseinek következtében csak jogszabálysértő döntést hozhatna. A hatóság azt indítványozza, hogy az ügyészség hivatalból indítson vizsgálatot az ügyben.
Lapunk kérdésére a Klubrádió vezető jogásza azt mondta, amennyiben a Médiatanács a 95,3-as frekvenciapályázat ügyében nem hoz a jogerős bírósági ítéletek alapján új határozatot, úgy újra a bírósághoz fordulnak, hogy az kötelezze a médiahatóságot a hiányzó döntése meghozatalára.
Arató András szintén elfogadhatatlannak nevezte, hogy miközben az elsőfokú bíróság szerdán a Klubrádiónak ítélte a 92,9-es frekvenciát, a Médiatanács ugyanezen a napon egy olyan közleményt ad ki, amely szerint nyíltan és egyértelműen megszegnék a médiatörvényt, ha szerződést kötnének a Klubrádióval a 92,9 MHz-es frekvenciára. Arató András szerint a Médiatanács részéről egyértelműen felmerül a szándékos károkozás lehetősége.