Három villája mellé az állam vesz egy negyediket Schmittnek?
Schmitt Pálnak és feleségének, Makray Katalinnak a törvény szerint élete végéig jár egy „méltó" szolgálati lakás annak ellenére, hogy a volt államfőnek néhány hónappal ezelőtti vagyonnyilatkozata szerint egy 225 négyzetméteres és egy 195 négyzetméteres budai lakóparki lakása és egy 320 négyzetméteres budaligeti háza is van – írja a Blikk.
„Nem tudok kiköltözni, mert még nincs meg az új helyem” – mondta Schmitt Pál az RTL Klubnak arra a kérdésre, hogy mikor hagyja el a Béla király úti rezidenciát, amelybe utódja, Áder János és családja költözne. Állítása szerint megígérte Ádernek, hogy egy hónapon belül távozik.
„Ami jár, az jár, ami nem jár, az nem jár” – szögezte le a tévének Schmitt. Utalt arra, hogy igénybe venné az állami segítséget, hiszen állítása szerint továbbra is dolgozni szeretne valamilyen „jószolgálati poszton" Magyarországért.
A Blikk mindezzel kapcsolatban hiába kereste Schmitt munkatársait. A lap munkatársai ellátogattak ugyanakkor a volt elnök azon villájához, ahonnan 2010-ben költözött át az állami rezidenciába. Ezt a házat egy diplomatacsaládnak adták bérbe, s bár a háziak nem voltak otthon, az látszott, hogy az ingatlant lakják.
Költözés nyomát a két másik nagy értékű lakásnál sem tapasztalták. Így nem kizárt, az államnak újabb elnöki rezidenciára kell beruháznia. A korábban Mádl Ferenc néhai elnöknek vásárolt otthon 126 millió forintba került, utódjának, az azóta szintén leköszönt Sólyom Lászlónak 195 millióba került a szolgálati lakása. Ha Schmitt utóbbihoz hasonló árfekvésű ingatlant kap, úgy valóságos álomotthonok között válogathat.
Vagyonosodási eljárás indul a volt államfő ellen?
Napirendre tűzte az Országgyűlés alkotmányügyi bizottsága a Blikk újságírójának beadványát. A testület ma dönt arról, hogy vagyonnyilatkozati eljárást indítanak-e a volt államfő ellen, mert januári bevallásában nem tüntette fel az ingatlanjai esetleges bérbeadásából származó pénzt. Lehet, hogy neje nyilatkozatában szerepel, ám ez nem nyilvános. Információink szerint Salamon László, a bizottság fideszes elnöke hét kérdést tett fel, egyebek mellett felvetve: van-e lehetőség volt államfő ellen eljárást indítani.