A halál oka és időpontja ismeretlen
Miként arról korábban lapunk is hírt adott, 2011. június 29-én a Margit-híd felújítását végző munkások a pesti hídfőnél emberi csontokra bukkantak. Az előzetes orvos szakértői vizsgálatok nyomán a rendőrség elrendelte a nyomozást emberölés gyanújával, mert csak így (büntetőeljárás keretében) volt törvényes lehetőség tisztázni, hogy mikor és milyen körülmények között kerülhettek az áldozatok a folyóba.
A rendőrség igazságügyi antropológus és egyenruha-szakértőt is kirendelt, s a fentieken túl arra a kérdésre is választ várt tőlük, hogy az áldozatok egy időben, egyazon eseménnyel összefüggésben kerültek a folyóba, vagy más-más időpontban.
Azonban a szakértők minden erőfeszítése ellenére se sikerült a csontok eredetét tisztázni. Az áldozatok ugyanis – a vizsgálatok szerint – a Margit-híd pesti hídfőjénél 1944 november 4-én történt robbantás idején éppúgy a folyóba kerülhettek, mint a II. világháború idején végrehajtott kivégzések, illetve a háborús harci cselekmények alatt. De még az sem zárható ki, hogy az elhunytak 1919-ben vesztették életüket.
Miután a rendőrségi nyomozással nem sikerült tisztázni, hogy történt-e bűncselekmény vagy sem, és a nyomozás folytatásától sem várható előrelépés, a rendőrség még február 29-én lezárta a nyomozást. Horváth Katalin Fanni, a főkapitányság szóvivője lapunknak azt mondta: a csontok az igazságügyi szakértői intézetben maradnak, a maradványokkal együtt megtalált ruhákat pedig a hadtörténeti múzeumnak adják át.