A Facebookon akarja megnyerni a népszavazást az LMP
Az LMP parlamenti frakciójának vezetői egy újságíróknak tartott beszélgetésen elmondták: nagyban számítanak a pártaktivistákra, az „egyéni gyűjtőkre”, de komoly hangsúlyt fektetnek majd a közösségi médiára is. Elindítanak egy saját honlapot (nepszavazas2012.hu), de komoly összeget fektettek egy Facebook-applikáció kifejlesztésébe is, amelynek nem csak a mozgósításban, de a tényleges támogatások és aláírások megszerzésében is kulcsszerepet szánnak.
Az LMP politikusainak számításai szerint a Facebook segítségével közel ötven-hatvanezer aláírást tudnak majd begyűjteni, a szervezeti hálózat munkájának köszönhetően pedig további közel száznyolcvanezret. Ugyancsak komoly támogatást várnak a társadalmi partnerektől, a szakszervezeti föderációk ugyanis szinte kivétel nélkül egyetértésükről és támogatásukról biztosították az LMP népszavazási kezdeményezését.
Az aláírásgyűjtő kampányra körülbelül harmincmillió forintot szánnak, de hatékony adománygyűjtő kampányt is terveznek. Ez utóbbiba nemzetközi partnereket is bekapcsolnak, az Európai Zöldpárt nemcsak szakértőkkel és tanácsadókkal segíti majd a népszavazást, de támogatóin keresztül akár adományokkal is.
A Népszabadság kérdésére az LMP vezetői elmondták: a népszavazáson „két párt verseng egymással: az igenek és a nemek pártja.” Ez pedig azt jelenti, hogy az ügyek mentén – ami e pillanatban a népszavazás sikere - továbbra is készek együttműködni a többi ellenzéki párttal.
Az aláírások megszerzése és a népszavazás kiírása utáni kampányban elsősorban arra akarják felhívni a választók figyelmét, hogy itt az ideje végérvényesen eldöntenie Magyarországnak: kiszolgáltatottként a perifériára akar kerülni, vagy felzárkózik azon nyugati és skandináv országokhoz, amelyekre eddig példaként tekintett. Az LMP-sek nyolcvan vidéki kitelepülést terveznek, elsősorban falunapokhoz, közösségi eseményekhez kapcsolódóan.
A népszavazás kiírásához szükséges aláírások gyűjtését az LMP hétvégi kongresszusának még jóvá kell hagynia.
A kongresszus egyben tisztújító tanácskozás is, az országos választmányba számos új arcot (az újonnan felállított női kvótának köszönhetően például három hölgy politikust) választanak majd, az eddig megismert országgyűlési politikusok közül pedig többen az országos politikai tanácsban vállalhatnak szerepet, ezzel nagyobb súlyt adva a testületnek.