A Demokratikus Koalíció a Pintér-jelentést akarja
Közleményükben felhívják a figyelmet arra, hogy a jelentés ezen a héten sem szerepel a kormány napirendjén, a jövő héten pedig nem ülésezik a kormány, így a közvélemény legkorábban április közepén, az események után egy hónappal értesülhet arról, osztja-e a kormány a belügyminiszter értékelését, miszerint a katasztrófaelhárítás mintaszerűen működött.
A DK a leghatározottabban tiltakozik a nyilvánvaló eltussolási szándék ellen. Érthető, hogy a kormánynak nemcsak az a "bénázás" kínos, amit a hivatalos szervek az első 24 órában a bajbajutottak mentése helyett előadtak, hanem legfőképpen a belügyminiszter több, egymást követő nyilatkozata arról, hogy a kialakult helyzetért mindenki felelős: az időjárás, az állampolgárok, meteorológiai szolgálat, csak az a szerv nem, amelyet az állam ilyen esetekre tart közpénzek forintmilliárdjaiból: a katasztrófavédelem - teszik hozzá.
A párt szerint jogállamban azonban az ilyen balfogásokat és azok arrogáns kommunikációját nem eltussolás követi, hanem a politikai felelősség vállalása és az ezzel együtt járó személyi konzekvenciák.
Csampa Zsolt, az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságának fideszes alelnöke hétfőn azt közölte, hogy ezen a héten a kormány, a honvédelmi és rendészeti bizottság pedig várhatóan húsvét után tárgyalhatja meg a március 14-én kezdődött rendkívüli hóhelyzetről szóló belügyminisztériumi jelentést.
A testület fideszes elnöke már a múlt hétfői bizottsági ülésen jelezte, hogy a bizottságban megtárgyalnák a Belügyminisztérium (BM) jelentését, és az ülésre a BM képviselői mellett a katasztrófavédelem képviselőit is meghívják majd.
Pintér Sándor belügyminiszter múlt kedden közölte, hogy tárcája elkészítette és határidőre le is adta a rendkívüli időjárás miatt kialakult katasztrófahelyzet tapasztalatairól szóló jelentését. Hozzátette: a jelentés nyilvánosságra hozataláról a kormányfő dönt.