A vegyészek szerint becsődölt a szakképzési rendszer
A VDSZ ezért a szakképzési rendszer érdemi változását szeretné elérni. Annak ellenére, hogy a Magyar Kereskedelmi Iparkamara milliárdokat kapott a struktúra átalakítására, eddig semmi nem történt, teljes a csőd – jelentette ki Székely. Úgy véli, a rendszer „lenullázása" ezt az ágazatot érinti a legsúlyosabban.
A vegyészek ott voltak már február elején is a miskolci első nagy tanár–diák-tüntetésen, s még nagyobb erőkkel vettek részt Budapesten, a február 13-ai, központinak meghirdetett pedagógusdemonstráción, de személyes jelenlétükkel támogatták országszerte a tanárok polgári engedetlenségi akcióját is február 30-án – emlékeztet az elnök. A vegyészek sokan voltak a tanárok Kossuth téri tüntetésén is: az ágazatban a szervezők felhívására szülők, nagyszülők és diákok is megmozdultak, s az ország több pontjáról utaztak akkor a fővárosba.
A VDSZ szinte azonnal országos szolidaritási mozgalmat indított, amint a pedagógusok bejelentették a demonstrációkat, és Székely szerint számtalan városban segítették a megmozdulásokat. Úgy látja, most kevés, ha udvarias, együtt érző nyilatkozatokat tesznek, mert a pedagógusok és a diákok harcát ezúttal minden szakszervezetnek, sőt minden embernek segítenie kell.
Az elnök álláspontja, hogy ágazattól függetlenül minden szakszervezetnek a pedagógusok mellett a helye. Ezúttal a tanároknak kell segíteniük, de lehetséges, hogy legközelebb másokért, akár a vegyészekért kell majd legalább ekkora tömegnek az utcára mennie – fogalmazott. A valódi szolidaritás – tette hozzá – nem a meleg irodákban, nem a kényelmes karosszékekben mutatkozik meg.