A külképviseleti névjegyzékbe még egy hétig lehet jelentkezni
A határidő lejárta előtt egy héttel mindössze nyolcan jelentkeztek a külképviseleti névjegyzékbe: Londonba, Dublinba, Hágába, Párizsba, Szöulba, Barcelonába és Berlinbe jelentkeztek szavazni.
A kérelmeket személyesen vagy levélben a IV. kerületi helyi választási irodában lehet benyújtani, valamint a www.valasztas.hu honlapon vagy - ügyfélkapus regisztráció esetén - a www.magyarorszag.hu honlapon.
A külképviseleti névjegyzékbe történő felvételhez a választópolgárnak meg kell adnia a személyes adatait, és meg kell jelölnie, melyik ország melyik külképviseletén akar szavazni.
A külföldön szavazó, magyarországi lakcímmel rendelkező választópolgárok kizárólag Magyarország külképviseletein szavazhatnak, levélben nem.
A Nemzeti Választási Iroda adatai szerint az áprilisi szavazáson a választókerületből 381-en jelezték, hogy külképviseleten kívánnak voksolni. Áprilisban 97 külképviseleten lehetett szavazni, az adatok szerint azonban az egyes külképviseletek bezárása, illetve a biztonsági helyzet romlása miatt novemberben már nem lehet voksolni Cipruson (Nicosia), Líbiában (Tripoli) és Észtországban (Tallinn), felkerült azonban a listára Krakkó (Lengyelország) és Mumbai (India). Változott a szavazás helyszíne Bangkokban, Londonban, Csungkingban és Tiranában. Így 96 külképviseletre jelentkezhetnek a választópolgárok.
Amikor valakit felvesznek a külképviseleti névjegyzékbe, egyidejűleg feltüntetik a lakcíme szerinti szavazókör névjegyzékében, hogy a választópolgár a külképviseleti névjegyzékben szerepel, a szavazóköri névjegyzék kinyomtatott példányán pedig nem jelennek meg a külképviseleti névjegyzékbe felvett választópolgárok, így biztosítható, hogy egy választópolgár ne szavazhasson a külképviseleten és a lakóhelye szerinti szavazókörben is.
A Kiss Péter szocialista képviselő halála miatt kiírt időközi választásra 13 jelöltet vett nyilvántartásba az országgyűlési egyéni választókerületi választási bizottság: öten függetlenként indulnak, van jelöltje a Fidesz-KDNP-nek, az MSZP-nek, a Jobbiknak, az LMP-nek, a Zöldek Pártjának, a Magyar Munkáspártnak, a Szociáldemokraták Magyar Polgári Pártjának, valamint a Jólét és Szabadság Demokrata Közösségnek.
Kiss Péter a főváros 11-es számú (Újpest nagy részét és Angyalföld északi részét lefedő) országgyűlési egyéni választókerületében szerzett mandátumot április 6-án. A politikus hosszan tartó betegség után júliusban hunyt el.