'Zavarkeltő akciók' a budapesti MDF-ben
Az MDF budapesti választmányának csütörtök esti ülése szabálytalanul volt összehívva, az ott hozott döntéseknek semmilyen jogi következményük nincs - közölte az MTI-vel a párt szóvivője pénteken. Kerék-Bárczy Szabolcs a csütörtök esti ülést "néhány ember zavarkeltő akciójának" nevezte.
Szegner László csütörtökön azt közölte az MTI-vel, hogy az MDF budapesti választmányának 13 tagja este igennel szavazott arra, hogy visszahívják tisztségéből Lévai Zoltán elnököt és új elnöknek őt, Óbuda alpolgármesterét választják. Szegner László közleményében azt írta, a huszonhat tagú budapesti választmány tizennégy tagja volt jelen a csütörtöki ülésen. Lévai Zoltán akkor az MTI-nek jelezte, hogy a választmány ülését csak ő hívhatja össze, a tagoknak ehhez nincs joguk.
Kerék-Bárczy Szabolcs szerint a történet "vihar egy pohár vízben", az eseményen történtek semmilyen szerepet nem játszanak az ajánlószelvények gyűjtésében és a választásra való felkészülésben. Úgy fogalmazott, "megy előre a kampány, az MDF szavazói tudatosak, változást akarnak, és támogatják Bokros Lajos programját".
A csütörtöki esemény kapcsán hozzátette, hogy egyedül a budapesti választmány elnöke hívhat össze választmányi ülést, ezt Lévai Zoltán meg is tette és február végét jelölte ki dátumként.
Kerék-Bárczy Szabolcs az MTI további érdeklődésére leszögezte: "a budapesti választmánynak egy elnöke van, Lévai Zoltánnak hívják". A csütörtöki ülésen hozott döntésekről kijelentette, hogy "nincs mit elismerni, nincs mivel vitatkozni". Arra a kérdésre, hogy valamilyen retorzióra számíthatnak-e az ülés résztvevői, azt mondta, hogy a budapesti választmánynak kell értékelnie a helyzetet.
Kitért arra is, hogy a párt fővárosi és országos választmánya által korábban meghozott döntések továbbra is érvényben vannak, így az SZDSZ-szel való együttműködésről szóló is. Ennek kapcsán az MTI kérdésére azt mondta, hogy Csapody Miklós, aki - sajtóhírek szerint - a csütörtöki ülésen szintén Lévai zoltán tisztségéből való visszahívására szavazott, a korábbi döntések értelmében továbbra is egyéni képviselőjelölt marad.
A történtek előzményéhez tartozik, hogy január 25-én bizalmatlansági indítványt nyújtott be az MDF több budapesti választmányi tagja a párt fővárosi elnöksége ellen, szerintük az MDF és az SZDSZ közötti fővárosi választási együttműködése kapcsán az MDF budapesti elnöksége nem a párt érdekeit képviselte.