'A kormányfő azért csak várja meg az Alkotmánybíróság döntését'
A pártelnök az MTI-nek kifejtette: noha Orbán Viktor a tavalyi választási kampányban még arról beszélt, a jelenlegi nyugdíjrendszer harminc évig fenntartható, most azzal magyarázta a kormány lépését, hogy anélkül nem lehetett volna megőrizni a nyugdíjrendszer stabilitását, az ugyanis az összeomlás szélén volt.
Mesterházy Attila cinikusnak nevezte, hogy a miniszterelnök a szabad választás lehetőségéről beszélt, miközben a kormány zsarolással és kényszerítéssel érte el a magán-nyugdíjpénztári tagok 97 százalékának visszalépését az állami nyugdíjrendszerbe. Az MSZP elnöke fenyegetőnek értékelte a miniszterelnök azon véleményét, amely szerint bátor tett volt a magánpénztári rendszerben maradni.
A szocialisták kitartanak amellett, hogy a járulékfizető állampolgárok között nem lehet különbséget tenni, így az MSZP, amint lehetősége lesz, visszaadja a magán-nyugdíjpénztári tagságát fenntartó 102 ezer ember állami nyugdíjjogosultságát.
Arra, hogy Orbán Viktor szerint kár azt az illúziót kelteni, hogy bármilyen módon, akár alkotmánybírósági ítélettel a jelenlegi helyzet megváltoztatható lenne, a szocialisták elnöke úgy reagált: a kormányfő azért csak várja meg az Alkotmánybíróság döntését.
Az MSZP remélte, hogy az Ab még januárban meghozza a határozatát, most pedig abban bízik, a testület tartja magát ahhoz, hogy február végén, március elején dönt a nyugdíjügyi beadványokról.
Mivel a magánnyugdíjpénztárak március elsejétől kapják meg az adatokat arról, hogy tagjaik közül kik választották az állami nyugdíjrendszert, és ezután 45 nap alatt kell kidolgozniuk egy programot az elszámolásról, a vagyonátadásról, ez lehetővé teszi, hogy az Alkotmánybíróság döntéséig ne történjen semmi visszavonhatatlan.