"A kolléga rosszkor, rossz billentyűt nyomott"
Vas Népe: egy téves álláshirdetés nyomában
A szombathelyi szimfonikus zenekar igazgatói állására kiírt pályázaton röhögött az egész ország január 11-én, amikor a Heti Hetes vezető sztorija volt, hogy a pályázat feltétele: büntetlen előélet - vagy az angol nyelvtudás, írja a Vas Népe keddi száma. A követelmény azt sugallja, hogy zenekari igazgató lehet, aki már volt büntetve, feltéve, ha tud angolul. Az önkormányzatnál azt mondták: rosszkor, rossz billentyűt nyomott meg az a kolléga, aki a kód birtokában feltette a pályázatot az álláshirdetések közé. A problémát az sem orvosolja, hogy a Kulturális Közlönyben már hibátlanul jelent meg a szöveg.
Vissza a hatvanas évekbe!
Az 1960-as évekbe kalauzolja a látogatókat a zalaegerszegi Göcseji Múzeum új kiállítása. Az Elvek és alkuk, így éltünk a 60-as években című kiállítást péntektől láthatja a nagykö-zönség – írja keddi számában a Zalai Hírlap. Béres Katalin, a tárlat rendezője a lapnak elmondta, hogy főként enteriőrök idézik fel a korszak életmódját, hangulatát. A látogatók bepillanthatnak például egy kisgyermekes, értelmiségi család lakótelepi szobájába, s látható lesz egy korabeli ifjúsági klub, fodrászüzlet és egy csemegebolt is.
Olcsó tűzifát ad a Nyírerdő
Kedvezményes árú tűzifával segíti Szabolcs megyei települések – Baktalórántháza, Tiszalök, Tiszadob – rászorulóit a Nyírerdő Nyírségi Erdészeti Zrt., így olyanok is hozzájuthatnak a tüzelőhöz, akik egyébként nehezen tudnák megfizetni. A térségben működő gazdaság a piaci ár feléért adja a tüzelőt. December közepe óta napjainkig 250 köbméter fát szállítottak Tiszadobra, a két ünnep között 60 köbméter fa fogyott Tiszalökön, és folyamatos az érdeklődés Baktalórántházán is. A program koordinálásában a kisebbségi önkormányzatok is közreműködnek. Bíró Imre, a Nyírerdő Zrt. Baktalórántházi Erdészetének igazgatója elmondta: az akcióval a nehéz anyagi körülmények között élőket szeretnék segíteni, ugyanakkor abban is bíznak, talán kisebb lesz a kár az erdészet élőfa-készletében – írja a mai Kelet-Magyarország.
Délmagyarország: 6 nap alatt 3 füstmérgezés
Csongrád megyében hat nap alatt hárman vesztették életüket füstmérgezés miatt – a fagy után a tűzesetek is elkezdték szedni áldozataikat. Konyhájában kapott füstmérgezést és halt meg vasárnap egy 74 éves, Szeged-baktói asszony. A szegényen, rossz körülmények között élő idős nő a sparhelt körül tárolta a fűtésre szánt rongyokat, feltehetően azok fogtak tüzet. Egy 53 éves, szőregi nő a rezsójával igyekezett felfűteni lakását, így keletkezett a tragédia a minap, egy 61 esztendős hódmezővásárhelyi férfi esetében egy, a kályhából kipattanó szikra gyújtotta föl a lakást, s vezetett füstmérgezéshez. Lehetne még sorolni a szomorú eseteket. Dudás Miklós szegedi tűzoltóparancsnok felhívja a figyelmet: senki ne tárolja az éghető anyagokat a kályha mellett.
Luxemburgiak működtetnék a pécsi repteret
Egy luxemburgi tulajdonosi kör kezében lévő, hazai légitársaság szeretné üzemeltetni a Pécs-pogányi repülőteret, írja a Dunántúli Napló. A társaság továbbra is nemzetközi repülőtérként akarja működtetni a légikikötőt, emellett oktatóközpontot és repülőgépszervizt tervez kialakítani a bázison. A létesítmény tulajdonosai – a pécsi, a pogányi és a baranyai önkormányzat – napokban pályázatot hirdetnek a reptér üzemeltetésére és fejlesztésére. A cikk szerint remény van arra, hogy a több milliárdot érő reptér akár már márciusban az új befektető kezébe kerül.