Hamis igazolással kábítanak
„Nehézfiúk halálosan megfenyegették és arra kényszerítették F. Attilát, a közelmúltban kirobbant legújabb, pilótajátékra emlékeztető befektetési csalás egyik kulcsfiguráját, hogy nekik másoknál jóval magasabb hozamot fizessen. Megijedt, ezért egy ideig teljesítette fenyegetői kérését, ám egy idő után felülkerekedett félelmein, és nemet mondott. Ekkor hozták rá a nehézfiúk a rendőrséget. De nyugodjon meg mindenki, ha az ígért hozamot nem is, de a befektetett tőkéjét minden ügyfelüknek kifizetik” – ilyen krimibe illő történetekkel és különböző bankok Cash Deposit/Készpénzigazolás című levelével próbálják megnyugtatni F. Attila szabadlábon hagyott társai és egykori üzletkötői a befektetett pénzüket mind hangosabban követelő ügyfeleket.
Lapunk november végén elsőként adott hírt arról, hogy egy újabb nagyszabású csalási ügyben nyomoz a Nemzeti Nyomozó Iroda, az ügyben őrizetbe vették F. Attilát. A gyanúsított és testvére, F. László, az ikrek, egy éve tűntek fel a fővárosi éjszakában. Látványos költekezéseikkel, tévéműsorok és más rendezvények szponzorálásával hívták fel magukra a figyelmet. Mindig volt valaki a környezetükben, aki az érdeklődőknek elmondta: ők gazdag befektetési guruk, akikre komoly pénzemberek is rá merik bízni a millióikat. A többi már szinte magától ment. A mesés hozam ígérete, mint a hasonló esetekben mindig, most is megtette a hatását, főleg hogy az új belépők számára tartott tájékoztatókon váratlanul mindig megjelent egy régi befektető, aki újra meg akarta forgatni a pénzét.
A rendszer azonban alig egyéves működés után összeomlott, és nem a nehézfiúk miatt, akikre mostanság F.-ék ügynökei félelmükben hivatkoznak, miután őket valóban szorongatja pár nehézfiú, akik nem fogadják el, hogy F. Attila letartóztatása miatt bizonytalan ideig várniuk kell a pénzükre. A ki nem fizetett befektetők között van állítólag egy az „olajos alvilághoz” köthető vállalkozó, aki egymaga 700 ezer eurót fektetett be az ikreknél.
Nemrég Pécstől Kaposvárig, Budapesttől Siófokig számos helyen felbukkant egy-egy hamis, a Magyar Külkereskedelmi Bank nevében kiállított „pénz igazolás”, amely azt lett volna hivatott igazolni, hogy F. Attilának a bank bizonyos fiókjában kilencmillió eurót tartanak nyilván a számláján, amely összeg per-, igény- és tehermentes, jogtiszta, illetve elszámolt, amellyel az ügyfél szabadon rendelkezhet. A levél, mint azt lapunknak a bank illetékese megerősítette, természetesen hamis. Úgy, hogy aki eddig abban reménykedett, hogy az F. számláján pihenő kilencmillió euróból majd visszakapja a befektetését, talán még valamivel többet is, kezdhet újra idegeskedni. Ugyanez igaz azokra is, akiket az OTP, illetve a Budapest Bank nevében kiállított hasonló „igazolással” akartak meggyőzni arról, hogy az üzlet a rendőrségi eljárás ellenére zavartalanul folytatódik.
Meg kell jegyezni, hogy a hitegetők dolgát némiképp megkönnyíti, hogy az ügyben eljáró Nemzeti Nyomozó Iroda (az érintettek elmondása szerint) nem túl lelkesen fogadja a károsultak jelentkezését, többeket azzal „ráztak le”, fogalmaztak az érintettek, hogy majd keresni fogja őket az ügy előadója. De már eltelt több mint két hét F. Attila letartóztatása óta, és még nem történt semmi. Sőt, a károsultak szerint az általuk a szervezeten belül vezetőként ismert emberek vígan élik világukat, ha kissé idegesebbek is, mint korábban, de ugyanúgy költekeznek, buliznak, mintha mi sem történt volna. Némelyek pedig – és nem csak azok, akiket az alvilági befektetők is keresnek – egyszerűen eltűntek. Volt, aki annak ellenére tudott külföldre utazni, hogy a nyomozók tudták, érvényes repülőjegye van.
Kérdéseinkre a Nemzeti Nyomozó Iroda az ügy állásáról, fejleményeiről, a sértettek és gyanúsítottak számáról nem nyilatkozott. Csak azt közölték, hogy folynak a tanúkihallgatások, és várják a károsultak jelentkezését.