Meddig biztos a biztos?
Úgy vélte: miután az állam amúgy is befizet a nyugdíjasok egészségügyi ellátására az Egészségbiztosítási Alapba, az összeget az öregségi ellátások felbruttósítására csoportosíthatná át. A többletjövedelmet az idősek befizetnék egészségügyi járulékként.
A konferencia programjában még miniszteri biztosként szereplő Bodrogi József szavai után alig két órával a humántárca és a kormányszóvivő is közleményben igyekezett leszögezni, hogy Bodrogi már nem tagja a csapatuknak, így november 13. óta a nyilatkozatait is csak magánemberként teszi. A kormány napirendjén sincs olyan javaslat, ami a nyugdíjasokra újabb járulékterhet róna.
Noha a kormányzati közlemény szerint Bodrogi József közgazdászként saját személyes és szakmai véleményét osztotta meg hallgatóságával, mégis arra kérték őt, hogy egyelőre a sajtónak ne nyilatkozzon.
Sinkó Eszter egészségügyi közgazdász lapunknak Bodrogi József elképzelésére reagálva úgy vélte: nem a nyugdíjasokra költ a hazai egészségügyet sokat, inkább nagyon alacsony a feladatra jutó közkiadás összege. Megjegyezte: a nyugdíjasok ellátásáért, ahogyan Európa-szerte más országokban is, az állam fizet. Ez így van nálunk is, még ha ezt a különböző kormányok hektikusan is teszik. Az más kérdés, hogy az egészségügyi ellátásokra csak négy százalék alatti közkiadás jut, ezért talán ezt a GDP-arányos költést kellene növelni, és nem azt kérdést feszegetni, hogy meddig lehet még a nyugdíjasok ellátását finanszírozni? Sinkó Eszter hozzátette azt is, hogy az Egészségügyi Világszervezet azt állítja, hogy a sok pénzt az egészségügyben a technológiai újítások viszik, és nem a korosodó népesség.