Találkozó a Széchenyiben
Vallomásaiban elmondta, hogy a lőszereket Hagyó Miklóstól kapta egy vadászaton. Hagyó, aki minden egyéb pontban egyetértett Lelovics – az övével megegyező – vallomásával, a bíróság elnökének kérdésére határozottan kijelentette: ő nem adott lőszert az ötödrendű vádlottnak! Lelovics Ottót folytatólagosan, bűnszervezetben elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel is vádolja az ügyészség mint felbujtót.
A vádirat szerint Lelovics Ottó adott utasítást többek között a Well Reklám és PR Ügynökség Kft.-vel való, a BKV számára szükségtelen szerződések kötésére, amelyek ellenértékeként mintegy 70 millió forintot fizetett ki a BKV. Miközben Lelovics Hagyó Miklós kabinetjében megbízási szerződéssel, kötetlen munkaidőben, évi 3,5 millió forintos díjért dolgozott, 2007 májusa és 2008 decembere között főállásban, de szintén kötetlen munkaidőben a Well Kft. stratégiai tanácsadója volt.
A Well Kft. 70 milliót kapott a BKV-tól, Lelovics Ottó heti másfél nap munkával 11 millió 300 ezret keresett a Well Kft.-nél. A vádirat szerint Lelovics Ottó utasítására 1 millió 860 ezer forintot fizettek ki a Citynet Kft.-nek kommunikációs és személyes tanácsadás címén. Lelovics 2004 és 2006 között megbízási szerződéssel dolgozott ennél a cégnél, a BKV-tól való távozása után pedig főállású munkahelyet kapott a Citynet Kft.-nél. Több hasonló ügy is szerepel a vádiratban. Lelovics Ottó a bíróság előtt felolvasott írásos vallomásában tagadta, hogy bárkinek utasítást adott volna, sem a maga, sem Hagyó Miklós vagy bárki más nevében.
A kommunikációs tanácsadó szerint az ügyészség az esetek többségében figyelmen kívül hagyta a dátumokat: amikor a vád tárgyává tett szerződéseket aláírták, ővele a fővárosi önkormányzatnál még nem kötötték meg a megbízási szerződést. Később a bírónőnek arra a kérdésére, miért szerepel a nyomozati vallomásában, hogy 2007 januárjától volt megbízási szerződése, az ötödrendű vádlott azt felelte: rosszul jegyzőkönyvezte vallomását az ügyészség.
Lelovics Ottó szerint az ügyészség nem ért a PR-hoz és a kommunikációhoz, ilyen képzettségű szakértőt nem is hallgatott meg, hanem önkényesen eldöntötte, hogy a kommunikációs szerződések szükségtelenek voltak. A tárgyaláson Hadnagy Ibolya tanácsvezető bíró Lelovics Ottó nyomozati vallomásaiból is fölolvasott. Idézte többek közt azt a részt is, amelyben Lelovics elmondta: „lehet, hogy a metróban vagy a fürdőben is összetalálkozhatott Regőczi Miklóssal ”, a BKV Zrt. volt kommunikációs vezérigazgató-helyettesével, de ennek célja nem volt.
Regőczi a nyomozás során azt vallotta, hogy számos esetben Lelovics utasítására kötött meg olyan szerződéseket, amelyekre a BKV-nak nem volt szüksége. Az is szerepel Regőczi nyomozati vallomásában, hogy 2010 januárjában Lelovics felhívta, és találkozót kért tőle a Széchenyi fürdőben. Ott azt mondta Regőczinek: az lesz a legjobb, ha mély hallgatásba burkolózik.