Ötcsillagos Chelsea

Egy félidő alatt „kivégezte” a Chelsea a Genket a labdarúgó Bajnokok Ligája szerda esti csoportmérkőzésén.

Mostoha sorsú honfi társunk, Köteles László kapus negyvenkét perc alatt négy gólt kapott... A végeredmény
(Fernando Torres két, valamint Raul Meireles, Ivanovics és Kalou egy-egy góljával 5-0) ehhez képest hízelgő a vendégek számára.

Köteles László: egy nehéz meccs éjszakája

A többi pályán jóval szorosabb meccseket játszottak, az Arsenal például a 92. percben elért Ramsey-góllal nyert Marseille-ben (0-1). A Leverkusen 0-1-ről fordított 2-1-re a Valencia ellen (Schürrle, Sam, illetve Jonas), a másik német csapat, a Dortmund viszont 3-1-re kikapott az Olimpiakosz vendégeként (Holebasz, Djebbour, Modesto, illetve Lewandowski).

Döntetlennel zárult a Porto–APOEL (Hulk, illetve Ailton), továbbá a Sahtyor Donyeck–Zenit Szentpétervár
mérkőzés (Willian, Luiz Adriano, illetve Sirokov, Fajzulin). A Milan–BATE Boriszov találkozón (Ibrahimovic, Boateng) és a Barcelona–Plzen meccsen (Iniesta, David Villa) a papírforma érvényesült, bár a 2-0-ás sikernél talán többre számított a San Siro, valamint a Nou Camp stadion közönsége.

A „félidő”, azaz az első három forduló hőse az APOEL Nicosia, amely továbbra is a G csoport élén áll. Igaz, a verseny roppant szoros: ebből a kvartettből még a negyedik helyezett Sahtyor Donyeck is továbbjuthat.

BAJNOKOK LIGÁJA

CSOPORTMÉRKŐZÉSEK, HARMADIK FORDULÓ

A csoport: Napoli–Bayern München 1-1, Manchester City–Villarreal 2-1. Az állás: 1. Bayern München 7 pont,
2. Napoli 5, 3. Manchester City 4, 4. Villarreal 0.

B csoport: CSZKA Moszkva–Trabzonspor 3-0, Lille–Internazionale 0-1. Az állás: 1. Inter 6, 2. CSZKA 4, 3. Trabzonspor 4, 4. Lille 2.

C csoport: Otelul Galati–Manchester United 0-2, FC Basel–Benfi ca 0-2. Az állás: 1. Benfi ca 7, 2. MU 5, 3. Basel 4, 4. Galati 0.

D csoport: Real Madrid–Lyon 4-0, Dinamo Zagreb–Ajax 0-2. Az állás: 1. Real Madrid 9, 2. Ajax 4, 3. Lyon 4, 4. Dinamo 0.

E csoport: Leverkusen–Valencia 2-1, Chelsea–Genk 5-0. Az állás: 1. Chelsea 7, 2. Leverkusen 6,
3. Valencia 2, 4. Genk 1.

F csoport: Marseille–Arsenal 0-1, Olimpiakosz–Dortmund 3-1. Az állás: 1. Ar senal 7, 2. Marseille 6,
3. Olimpiakosz 3., 4. Dortmund 1.

G csoport: Sahtyor Donyeck–Zenit 2-2, Porto–APOEL Nicosia 1-1. Az állás: 1. APOEL 5, 2. Zenit 4, 3. Porto 4, 4. Sahtyor 2. H csoport: Milan–BATE Boriszov 2-0, Barcelona–Viktoria Plzen 2-0. Az állás: 1. Barcelona 7, 2. Milan 7, 3. Plzen 1, 4. Boriszov 1.