A direktor intője
Tucatnyi újságíró várt csütörtök délután a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Akadémia utcai bejáratánál arra, hogy eldőljön, távoznia kell-e a Nemzeti Színház éléről Alföldi Róbertnek. Azért hívta be a minisztériumba Réthelyi Miklós, mert a színház május 20-i sajtótájékoztatóján egy őt provokáló újságírónak a darabban imitált orális szexet kívánt egész életére. A Jobbikhoz kötődő, online televízió munkatársa sosem járt a teátrumban, egyedül az orális szexet imitáló részt látta az Alföldi Róbert rendezte előadásból, Az ember tragédiájából, és emiatt az igazgató lemondását firtatta. Ezt követően a parlamentben a Jobbik képviselői a kereszténydemokrata párttal egyetemben követelték Alföldi leváltását.
Az elmúlt hét hónapban meglehetősen sok támadás érte Alföldit, egyrészt a János-vitéz előadás, másrészt amiatt támadták, hogy befogadta volna az épületbe a román nemzeti ünnep vendégeit. Az igazgató hosszú ideig nem reagált a gyakran homofób, antiszemita minősítésekkel tarkított támadásokra, szerdán azonban sajtótájékoztatót tartott, ahol kijelentette: nincs mitől tartania, hiszen nem sértette meg senkinek a méltóságát. A rendkívüli sajtótájékoztatón az újságírók elé állt az idén Kossuth-díjjal kitüntetett Blaskó Péter is, jelezve, ilyen mondvacsinált ügy nem adhat okot az igazgató eltávolítására. Kérte Réthelyi Miklóst, hogy ezek szerint hozza meg döntését. A miniszter egyébként látta a Nemzeti Tragédiáját, és az előadásról dicsérően nyilatkozott.
A csütörtöki, alig félórás megbeszélés után közös sajtótájékoztatót tartott a miniszter és a színház vezetője. Egyikük sem nyilatkozott azújságíróknak, de a Réthelyi bejelentette: a május 20-i események nyomán írásban figyelmeztette Alföldit. Hosszasan elbeszélgettek a jövőbeni tervekről, valamint a Nemzeti Színház szerepéről az ország kulturális életében. Ahogy a miniszter megjegyezte: az ügyet lezártnak tekinti.