Rendkívüli állapot Szegeden
Ismét kiéleződtek az ellentétek a szegedi közgyűlés ülésén. Amint azt várni lehetett, hét újabb önkormányzati cégnél váltották le az előző ciklus idején kinevezett vezetőt, és helyükre a Fidesz–Jobbik-többség a jobboldalhoz közel álló személyeket nevezett ki. Az MSZP képviselői kifogásolták, hogy az új vezetők vagy pártkatonák, vagy fideszes politikusok rokonai, de egy részüknek a szakképzettsége nagyon messze esik az általa vezetendő cég tevékenységétől.
Például az intézménytakarító kft. élére egy történész került, az informatikával foglalkozó Ritek Zrt. élére pedig az egyik képviselő rokona. A temetkezéssel foglalkozó Testamentum Kft. vezetője egy volt fideszes képviselő lett, aki mellé föl kell venni egy megfelelő végzettségű személyt, mivel nem ért ahhoz a tevékenységhez, amelyet irányítani fog. Az ő esetében az erkölcsi bizonyítványt is ezután fogják beszerezni.
A közgyűlés napirendjén szerepelt az önkormányzati cégek üzleti tervének elfogadása. Erről már korábban vita folyt, amelynek legfontosabb pontja, hogy az IKV Zrt. mennyi pénzt fizessen be a város költségvetésébe. A korábbi 700 millió helyett az új üzleti terv csak 370 millió forint befizetését irányozta elő a város ingatlankezelő cégének, amit Botka László úgy minősített, hogy az általa elfoglalt cégek fontosabbak a Fidesznek, mint a város érdeke. Tápai Péter, az IKV Zrt. igazgatója úgy reagált, hogy ezentúl valóban ingatlankezelő és nem ingatlaneladó cég lesz az IKV. A Fidesz–Jobbik többség keresztülvitte akaratát, ezt követően a polgármester bejelentette: rendkívüli pénzügyi állapotot vezet be, és mától csak a lejárt kötelezettségeket fizetik ki.
Még egy szokatlan vita következett, és szintén a jobboldali többség győzelmével zárult. Korábban rendre konszenzussal állapodtak meg a pártfrakciók az adott évi díszpolgári, illetve Pro Urbe Díj odaítéléséről. A polgármester korábban úgy nyilatkozott, hogy az általa támogatott jelölt Dobozy Attila akadémikus, a Szegedi Tudományegyetem Bőrgyógyászati Klinikájának volt igazgatója kapja a díszpolgári címet. A zárt ülésen azonban a jobboldali többség végül Gyimesi Kálmán operaénekesnek, volt MDF-es városi képviselőnek, Gyimesi László városi Fidesz-elnök édesapjának ítélte a díjat. Az ifjabb Gyimesi nem vett részt a szavazásban.
Botka László szerint azzal, hogy nem született konszenzus, a jobboldal leértékelte a városi kitüntetést. Egyelőre nem ment át az az előterjesztés, amely úgy módosította volna a szervezeti és működési szabályzatot, hogy a közgyűlési többség akkor is napirendre tűzhessen bármit, ha az ellentétes a szervezeti és működési szabályzattal.