Visszalépett a győri püspök a tatai iskolától
– Az érintett szülők nagy többsége egyértelműen azt szeretné, ha gyermekeik önkormányzati fenntartású, világnézetileg semleges iskolába járhatnának, ez alkotmányos joguk is – mondta képviseletükben Katona István, majd hozzátette: ők nem egy katolikus iskola tatai létesítése ellen tiltakoznak, csupán azt nem akarják, hogy ez a jól működő két önkormányzati intézményben valósuljon meg. Kérték a polgármestert, ajánljon fel az egyháznak üres épületeket, ám azt a választ kapták, hogy nagy anyagi áldozatokkal járna a semmiből felfejleszteni egy új iskolát.
Katona István utalt rá: nem csupán tatai jelenségről van szó, az új parlament egyik első intézkedése értelmében ugyanis az önkormányzatok nem kötelesek oktatási intézményeiket további öt évig finanszírozni abban az esetben, ha azt egyházi fenntartásba adják. Ezzel a törvénymódosítással az önkormányzatok kifejezetten érdekeltté váltak abban, hogy megszabaduljanak az iskolafenntartás anyagi terheitől.
A püspök levelét a tiltakozás szervezői kedden békés demonstráción ismertették, majd a szülők petíciót nyújtottak át a polgármesternek. Katona István szerint a történteknek mindenki a vesztese lett, mert a vallásos és a nem vallásos emberek között elmélyültek az ellentétek.