Feloszlik a József Attila Színház társulata
Megírtuk: a budapesti kőszínházakat sújtó megszorító intézkedések legnagyobbvesztese a József Attila Színház.
Az első értesülések szerint a főváros a támogatás 44 százalékát vette volna el, a 154 milliós kiesés lényegében a színészek és a műszak éves bérének, valamint a járulékok felének felelt volna meg. Később Csomós szóban arról tájékoztatta a színház igazgatóját, hogy az elvonás mértéke 60 százalék is lehet, jövőre pedig egyetlen fillért sem kapnának az alapító tulajdonostól. A döntéshozók a felgyülemlett adósság mértékével indokolták a nagy elvonást.
Méhes László február 3-án kiadott közleménye szerint a direktor felajánlotta lemondását Tarlós István főpolgármesternek, amennyiben a színház garanciát kap a működtetésre, s így a következő évadtól olyan direktor állhatna a teátrum élén, aki minden szempontból bírja a fővárosi önkormányzat bizalmát. Tarlós István erre azt mondta, a továbbiakban is szívesen látná Méhest főrendezőként a majdani új igazgató mellett.
Csomós Miklós mostani levelét azonban úgy értékelik a József Attila Színházban, hogy az a korábbihoz képest egészen eltérő városvezetői szándékot tükröz.
A teátrumnak az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint abból, hogy igazgatói pályázat helyett színházi célra történő hasznosítási pályázatot írnak ki, az következik, hogy a József Attila Színház megszűnik létezni, a társulatot feloszlatják.
A tegnapi társulati ülésen Méhes kifejtette: nem világos, miért döntött a színház megszüntetése mellett a főváros, hiszen az angyalföldi intézmény nézőszáma és bevételei az elmúlt fél évben folyamatosan emelkedtek, s a korábban felhalmozott adósság nagy részét is visszafizette az új vezetés.
Az igazgató amellett, hogy megköszönte az intézmény dolgozóinak eddigi munkáját, bejelentette, hogy a társulat tagjai iránti szolidaritásból júliustól lemond posztjáról, valamint végkielégítéséről, és a jövőben sem kíván részese lenni a színházban működő vállalkozásoknak.