Röviden
Főjegyzőváltás lesz Pécsen
Várhatóan a jövő héten már nem Papp Judit lesz a pécsi önkormányzat főjegyzője. Pappnak a Baranya Megyei Kormányhivatalnál ajánlottak állást, a munkavédelmi és a munkaügyi területért lesz felelős. A pécsi városháza hétfőn ad ki az ügyben nyilatkozatot, addig az érintett sem kíván válaszolni az újságírók kérdéseire, ám tudósítónk megkeresésére nem cáfolta, hogy a megyei kormányhivatalnál folytatja pályáját. Papp Judit 29 éve dolgozik a pécsi önkormányzatnál, 1998 óta főjegyzője a városnak. Az elmúlt három ciklusban az MSZP irányította Pécset, és nem egyszer – a törvényességet képviselve – szembe ment a szocialista városvezetéssel. Ezért nem volt meglepő, hogy a Fidesz meg akarta tartani a főjegyzőt A közelmúltban az Állami Számvevőszék vizsgálata arra a következtetésre jutott, hogy Papp Juditot felelősség terhelheti Pécs gazdálkodásának hibáiért, a város fideszes vezetői azonban kijelentették, hogy nem indítanak fegyelmit Papp ellen. Ezek után váratlan a hír, hogy mégsem tartja meg őt az új városvezetés, s helyette – állítólag – a siklósi főjegyzőt hívják a posztra.(U. T.)
Vasárnaptól tényleg tilos a dohányzás
Vasárnaptól már büntetik a BKV-megállókban dohányzókat; a BKV addig mintegy ötezer figyelmeztető táblát helyez ki – közölte Vitézy Dávid, a Budapesti Közlekedési Központ vezérigazgatója pénteken. A Fővárosi Közgyűlés december 15-i ülésén egyhangúlag fogadta el Tarlós István főpolgármester javaslatát, amelynek értelmében nem lehet majd rágyújtani az autóbuszok, a villamosok, a trolibuszok, a fogaskerekű, a sikló, a libegő és a HÉV megállóiban. Korábban a játszótereken, a környezetükben és az aluljárókban tiltották meg a fővárosi képviselők a dohányzást. A közterület-felügyelők először szóban figyelmeztetik a tiltott helyen dohányzókat, ám ha nem hagyják el a területet vagy nem nyomják el a csikket, helyszíni bírságként 30 ezer forintot kell fizetniük. Szabálysértési eljárás keretében pedig akár 50 ezer forintra is büntethetik a tiltott helyen dohányzókat. (MTI)
Helyreigazítás
A Népszabadságban 2011. február 2-án megjelent „Újra külsős tanácsadók a városházán” című cikkben tévesen állítottuk, hogy korábban a Deloitte Üzletviteli és Vezetési Tanácsadó Zrt. is tagja volt annak a konzorciumnak, amely a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség „belső ellenőrzési terve végrehajtásához szükséges külső kapacitás bevonására” kiírt, nettó 60 millió forintos nyílt közbeszerzését megnyerte.
A valóság ezen állításunkkal szemben az, hogy a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség által „belső ellenőrzési terve végrehajtásához szükséges külső kapacitás bevonására” kiírt, 54 millió forint értékű közbeszerzésen a Deloitte Zrt, nem nyert megbízást, a társaság ugyanennek a feladatnak egy másik részét –a belső ellenőrzéshez tartozó informatikai rendszerek ellenőrzését – nyerte meg, mintegy hatmillió forint értékben.