'A szocialistákat eszi a frász'
A médiatörvénnyel kapcsolatban a közigazgatási és igazságügyminiszter közölte: úgy látják, hogy a jogszabály belekerült abba a pártpolitikai mezőbe zajló vitába, amely egész Európában a jobbközép és a baloldal között folyik, hiszen míg az EP-ben felszólalók közül a néppárti képviselők támogatásukról biztosították mind Magyarországot, mind pedig a magyar médiatörvényt, addig az európai baloldal képviselői, a szocialisták, a liberálisok és a zöldek általában támadták – jelentette az MTI.
Orbán Viktor az EP-ben megvédte Magyarországot, kiállt a magyarok demokratikus elkötelezettsége mellett – ezt már a miniszterelnöki szóvivő, Szijjártó Péter közölte tegnap, hozzátéve: ez az, amiért „a szocialistákat eszi a frász”, mert a szocialistáknak nincs ilyen vezetőjük.
Szerinte az EP plenáris ülésén lelepleződött, az európai „baloldalon, szélsőbaloldalon” nem tudják megemészteni, hogy a magyar választók kétharmados felhatalmazást adtak egy jobbközépen álló polgári, kereszténydemokrata politikai erőnek. A strasbourgi vitában baloldali és szélsőbaloldali képviselők kétségbe vonták a magyar kormány és a magyar emberek demokratikus elkötelezettségét – állította. „Ha ilyet mondanak, azt a magyar miniszterelnök nem hagyhatja, meg kell védenie a hazáját és hazája polgárait. Orbán Viktor ennek megfelelően cselekedett”.
Semjén Zsolt szerint bizonyos magyarországi szociálliberális körök gerjesztik a médiatörvény körüli európai hisztériát. Azzal a kritikával kapcsolatban, hogy a médiahatóság élén álló Szalai Annamária politikailag elfogult, a KDNP-s miniszterelnök-helyettes azt mondta: érdemes megnézni a korábbi médiatestületek összetételét. Ennek alapján Szalai Annamária, vagy akár a Médiatanács többi tagja egy hajszállal sem kötődik jobban a politikai körökhöz, mint például Révész T. Mihály vagy Hajdu István a szocialista, illetve Majtényi László a szabad demokrata körökhöz.