Pécsi egyetemi vezetők őrizetben
Az NNI egyelőre ennél többet nem közölt az ügyről, így azt sem lehet tudni, hogy mekkora kárt okozhattak a vesztegetés gyanúsítottjai. Ugyanakkor más forrásból megtudtuk: a gyanúsítottak közül négyen a PTE alkalmazottjai. Információink szerint őrizetbe vették I. Gábort, a PTE gazdasági főigazgatóját, S. Csabát, az intézmény információs igazgatóját,V. Bálintot, a főigazgató tanácsadóját, valamint P. Tamást, aki számítógép-közbeszerzési referens az egyetemen.
Gábriel Róbert, a PTE rektora tudósítónknak az üggyel kapcsolatban elmondta: az egyetem minden segítséget megad a nyomozóknak. A rektor hétfőn döntött az őrizetbe vett alkalmazottak helyettesítéséről. Gábriel kérdésünkre válaszolva közölte, hogy a PTE évente 500-700 millió forint értékben vásárol komputereket és programokat.
Az egyetemről kiszivárgott hírek szerint az NNI gyanúja arra épül, hogy a PTE néha túl drágán vásárolt számítógépeket, ami akár arra is utalhat, hogy vesztegetés történt. A PTE négy alkalmazottját vasárnap otthonában vették őrizetbe, ám hétfő hajnalban a rendőrök bevitték őket az egyetemre, s ott jelen lehettek, amikor átvizsgálták irodájukat.
A mostani vizsgálat nincs összefüggésben azzal a nyomozással, amelye három hete indított a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság hűtlen kezelés gyanújával a PTE felnőttképző karán. Az a vizsgálat is egy számítógépbeszerzés, valamint egy, a tervezettnél drágább építkezés miatt folyik. Annak az ügynek még nincs gyanúsítottja, s a rektor állítása szerint senki sem követett visszaélést, a nyomozás legfeljebb formai szabálytalanságokra deríthet fényt. Hétfőn felröppent hír, hogy a pécsihez hasonló cselekmények gyanújával a rendőrség két másik egyetemen is nyomozást indított, ezt azonban Bartha László, az NNI szóvivője lapunknak cáfolta.