Vádemelés „ipari kémkedésért”

Három személlyel szemben emelt vádat a Fővárosi Főügyészség a Diagon Kft. sérelmére elkövetett „iparjogvédelmi jogok különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó megsértése” és „gazdasági titok megsértése” miatt.

A Diagon Kft. 1989 óta gyártott, fejlesztett és forgalmazott itthon és száz országban hematológiai reagenseket. Termékeik nagy része oltalom alatt álló szabadalom alapján készült, amely jogosultja a Diagon Kft. Az iparikém-ügyként emlegetett bűntett vádlottjai, H. Sándor és T. Lajos a Diagon vezető beosztású dolgozóiként hozzáférhettek minden információhoz, amelyek titokban tartása a cég alapvető üzleti érdeke volt. Munkaszerződésük alapján kötelesek voltak a társaság üzleti és egyéb titkait megőrizni.

Két éve a Diagon belső biztonsági szolgálata magánnyomozók segítségével leplezte le az ipari kémkedéssel vádolt vezetőket, akik 2007. augusztusa és 2008. áprilisa között 11 ezer különféle adattartalmú file-t másoltak le a cég számítógépes rendszeréből. A Fővárosi Főügyészség vádirata szerint a lemásolt iratok minden információt tartalmaztak, amelyek alapján bárki képes lehetett volna átvenni a Diagon termékeinek gyártását, a cég piacait.

Emlékezetes: a vámnyomozók a Diagon két volt alkalmazottját a Ferihegyi repülőtéren vették őrizetbe, amikor az adatokkal Moszkvába indultak.

H. Sándor és T. Lajos, miután felmondtak a Diagonnál, a Diachem Kft.-nél helyezkedtek el. Miután a cég vezetője, az ügy harmadik vádlottja, P. Zsolt aláírta a munkaszerződésüket, átadták neki az elorozott adatokat, hogy P. a kft. javára használja fel azokat. A vád szerint P. tisztában volt az adatok eredetével, amikor tárgyalásba kezdett a Diagon partnerével a szabadalommal védett termékekhez kapcsolódó teljes gyártástechnológia és minőség-ellenőrzési rendszer értékesítéséről. A Fővárosi Főügyészség közleménye szerint az ipari kémek ténykedésének köszönhetően a Diagon Kft.-t négymilliárd forint vagyoni hátrány érte.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.