Idézőjel

2007. december 4.

Index

Nyomon követi az egészségbiztosítási rendszer átalakítására irányuló törvényhozói munkát? – kérdeztük Sólyom Lászlót.

Mindent nyomon követek, mert ez hozzátartozik a hivatalhoz, magától értetődik, hogy az elnök jól informált legyen. Mind a két miniszter, Molnár Lajos és Horváth Ágnes is ült itt, nem is egyszer, és előadták, amit el akartak mondani. A magam részéről is felkészülök, beszéltem biztosítási szakembertől közgazdászig másokkal is, azt hiszem, hogy képben vagyok. Hogy mi lesz a vége, azt őszintén szólva nem tudom. Hogy mi folyik a koalíciós alkuk során, azt majd meg fogom tudni az Indexről vagy valahonnan máshonnan, és egész biztosan a legvégén, a törvényszövegből.

2008. április 9.

Index Gyurcsány Ferenc nem mond le, mert félti az országot a Fidesztől. Az egészségügybe új módon csempészné be a magántőkét: a tb a magánrendeléseket is finanszírozná, így a rendelők, és nem a pénztárak versenyeznének. Azt mondta, hogy Kóka János és Horn Gábor vetette fel elsőként Horváth Ágnes kirúgását, ugyanakkor nem szeretne bozótharcot az SZDSZ ellen.

Sokak szerint, ha demokrata lenne, lemondana. Miért nem mond le?

A demokrata arra vigyáz, hogy ne nyisson utat olyan iránynak, amelyben benne van a nem demokratikus választás lehetősége.

Miért, most hol van a nem demokratikus választás lehetősége?

Ma lényegében egy olyan választható politikai erő van, amelynek a programja ismert.

Ez az MSZP lenne?

Igen. Nem tudni ugyanis, mi lenne az adó-, családtámogatási, nyugdíjrendszerbeli programjuk azoknak, akik az elmúlt két évben a népszerűségüket abból építették, hogy egy erős re form el le nes tábort hoztak össze.

Mi van akkor, ha a Fidesz is csak hazudik most, és nem bontja ki az igazság minden részletét, hogy majd megválaszszák őket, és akkor megvalósíthassák a programjukat?

Meg fogják büntetni a választók, mint ahogy bennünket is megbüntettek.

2010. február 8.

Hír TV

Rájátszás Ókovács Szilveszter beszélgetett Orbán Viktorral

Elnök úr, ha már a munkahelyeket is szóba hozta, egymillió munkhelyet vállalna tíz évre...

Tulajdonképpen miért kell egymillió munkahely?

Ugye, amikor megkapjuk az adatokat a KSH-tól és a kormányzattól, amelyek a munkanélküliségre vonatkoznak, azok a regisztrált munkanélküliekre vonatkoznak. Hozzászámoljuk azokat is, akik már kiestek a rendszerből, akkor még másik 5-6 százalékot hozzá kell számítani.

Tehát összességében Magyarországon a mi véleményünk szerint 16-17 százalékos a munkanélküliség.

2008. október 17.

MTV Nap-kelte A kormány megőrzi a 13. havi nyugdíjat

Meg fogjuk őrizni a 13. havi nyugdíjat – jelentette ki Gyurcsány Ferenc miniszterelnök.

Jövőre az infláció kisebb lesz a tervezettnél, illetve a kabinet azt szeretné, ha a munkaadók és munkavállalók abban állapodnának meg, hogy a keresetek növekedése az inflációt kövesse – tette hozzá.

Arra a kérdésre, hogy a rászorultsági elvet a szociális kiadások tekintetében érvényesítik-e a költségvetésben, hozzányúlnak-e a gyeshez, a gyedhez, Gyurcsány Ferenc úgy válaszolt: nincs ilyen javaslat az asztalon.

2009. március 11.

A TV2 Mokka Azurák Csaba beszélgetett Orbán Viktorral.

Hogyha az a fő üzenet, hogy radikális adócsökkentésre van szükség, csökkentjük a munkára rakódó terheket, akkor ez alapvetően jó hír az embereknek. Azt mondják, hogy több pénz marad a pénztárcában.

De ez így is lesz.

De arról nem tudunk semmit, és akkor egészen konkrétan meg szeretném kérdezni, hogy például a 13. havi nyugdíjat elvennék-e?

Mi nem akarjuk elvenni a 13. havi nyugdíjat. A 13. havi nyugdíj bevezetését mi nem támogattuk. Tehát amikor először került elő ez az ötlet – ez még a 2002-es kampányban volt –, akkor én ettől inkább ódzkodtam, és azt mondtam Medgyessy Péternek, aki ezt föltalálta, hogyha nyugdíjat akarunk emelni, akkor ne ilyen bonyolult különrendszert hozzunk létre, hanem építsük be a nyugdíjemelés szokásos rendjébe a nagyobb mértékű emelést, mert aztán utána nem lesz megállj. De ha már egyszer beleépítette, ha egyszer ezt kitalálta a szocialista párt, megkapta ehhez a választópolgárok bizalmát, most már ez a rendszer. Most már azt javaslom, hogyha nem muszáj, akkor ehhez ne nyúljunk hozzá, most már maradjon úgy ahogyan van. Tehát én a magam részéről mindent meg fogok tenni annak érdekében, hogy ne kelljen ehhez hozzányúlni.

2010. február 8.

MTV Ma reggel Süveges Gergő beszélget Orbán Viktorral

Gazdasági ügyben sokan teszik fel a kérdést, hogy hogyan lehetne azt elérni, hogy többen adózzanak egyénileg kevesebb adót fizetve?

Hát ezt nem tudom ki találta ki ezt a gondolatot. A mi programunkban nem ez szerepel. A mi programunkban az szerepel, hogy létre akarunk hozni egymillió új munkahelyet.

Tíz év alatt.

Hát, legrosszabb esetben tíz év alatt. Igen. Úgy gondolom, hogy komoly párt komoly vállalásként tíz évet mondhat, de nem lepődnék meg, ha hamarabb sikerülne.

2010. február 9.

TV2 Tények este Azurák Csaba beszélget Orbán Viktorral

Azt tudom, hogy adócsökkentést tervez a Fidesz. Mennyivel? Hány százalékkal?

Nagyon. Amennyire csak lehet.

2009. március 2.

MTI A magyar kormány legkésőbb szeptember 30-ig kit akarja tűzni az euró bevezetésének céldátumát – mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a Dow Jones hírügynökségnek kedden.

Reális az esély arra, hogy Magyarország 2011-ben képes lesz teljesíteni valamennyi maastrichti kritériumot, feltéve, hogy tartjuk magunkat a gazdaság élénkítését célzó, már körvonalazott intézkedésekhez miközben egyensúlyban tartjuk a gazdaságot – mondta a miniszterelnök.

2009. június 12.

Hír TV Péntek 8 című műsorában Rákay Philip és Csermely Péter beszélgetett Orbán Viktorral.

Azt mondják a szocialisták, akik most látványosan sajnálnak téged ezzel a szűk negyven százalékkal lemaradva a Fidesztől, hogy kiengedted a szellemet a palackból, te és a Fidesz, ezért most már a Jobbik megerősödhetett úgy, hogy most már a Fidesztől vesz el szavazatokat és mandátumokat…

Ami a Jobbik esetét illeti, ott is azt a kérdést teszem föl magamnak, hogy miért őket választották, és nem minket. Ha valaki ismeri a magyar valóságot, mint ahogy a baloldal szellemi holdudvara úgy látom, nem ismeri – az a világ, amiben ők élnek, nem az egész Magyarország, csak egy kis része, de aki ismeri Magyarországot, az pontosan tudhatja, hogy ezek az emberek azért szavaztak a Jobbikra, többségük legalábbis, mert az állam megszűnt körülöttük. A rendőrség egyszer csak eltűnt, eltűntek a munkahelyek, rendszeresen bajba kerülnek, nem tudnak megélni, amilyük van, azt is ellopják esténként olyanok, akikről pontosan tudják, hogy kicsodák, amiről még beszélniük sem szabad, mert akkor rasszisták lesznek, és senki nem segít rajtuk.

2009. december 17.

Heti Válasz Sólyom László köztársasági elnök interjúja

A 2006 októberében történt események, az, amit akkor a rendőrség művelt, és annak kormányzati kezelése, idetartozik.

Hazugsággal választást nyerni – ez sem a mi alkotmányos rendszerünk. 2006 októberében, amikor a miniszterelnök bizalmi szavazást kezdeményezett maga ellen, az alkotmányos demokrácia védelmében kértem a Fideszt, hogy vegyen részt a parlament munkájában. De egyúttal arra is figyelmeztettem az Országgyűlést, hogy arról fognak szavazni, megengedhető-e ez a módszer. A többség szerint az volt, s ennek az értékválasztásnak bélyegét azóta letörölhetetlenül viseli.

Megérte ez a határozott kritika? Nem zavarja, hogy a baloldal ennek köszönhetően betolta a „jobboldali elnök” szerepébe?

Sajnálom, ha mindent csakis pártszemszögből tudnak értékelni. Az mindenesetre abszurd elvárás, hogy az elnök a pártok álláspontjának mértani közepén helyezkedjen el. Ez azt jelentené, hogy csak hallgat és mosolyog. Szó sincs arról, hogy az elnöknek semmitmondásba kellene menekülnie, amolyan örökös „szeressük egymást, gyerekek”-szövegekbe.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.