Gyurcsány Ferenc a Symában
Az MTI szerint a volt kormányfő mellett Vitányi Iván és Bauer Tamás is felszólal majd. A szervezők CD-t is árulnak, amelyen rajta lesz a 2006-os Orbán–Gyurcsány-vita, valamint az őszödi beszéd teljes hanganyaga. A március 19-i időpont szimbolikus: 1944-ben e napon lépték át a német csapatok Magyarország határát.
A volt kormányfő korábban azt mondta: tagja a chartának, ott volt a születésénél 2008-ban (a melegfelvonulást ért atrocitások nyomán – a szerk.), szónokolt a korábbi rendezvényein. „Azt hallom, riválisaink Gyurcsány-korszaknak tekintik az utóbbi nyolc évet. Ha ők ekként nevezik, akkor miért csodálkoznak, ha vannak, akik tőlem szeretnék hallani, hogy mit gondolok erről az időszakról”, közölte, hozzátéve: „bugyutaság” arról beszélni, hogy beszéde „országértékelő” lesz-e. „Ez egy beszéd lesz, tisztességes, egyenes mondatokkal, szenzáció nélkül. Olyan lesz, amilyennek megismertek: nem fogom elrejteni sem a véleményemet, sem a szenvedélyemet”.
Kissé ambivalens az MSZP viszonya a rendezvényhez. Ennek oka alapvetően az, hogy a pártban többen úgy látják, a volt kormányfő megszólalásai nem segítik kellőképp a kampányukat. Voltak olyan hírek, hogy Mesterházy Attila kormányfőjelölt is kezdeményezte, hogy megszólalási lehetőséget kapjon a rendezvényen, ám ezt elutasították. Utóbb ezt az értesülést az érintettek tagadták. Az MSZP szóvivője, Budai Bernadett a napokban azt mondta: a rendezvény fő célja azoknak a demokratáknak a meggyőzése, akik önmaguktól talán nem szavaznának az MSZP-re. Ilyen szempontból tehát nem a szocialista politikusok részvételére van szükség, de a szolidaritásukat azzal is kifejezik, hogy például az elnökség „képviselteti magát” a rendezvényen.