Borbély Zoltán szerint nem a nyomozó ügyészségtől ment a fax
Ez a dokumentum egyébként csaknem fél évvel később, azon a napon jelent meg egy szélsőséges internetes honlapon, amikor a Borovszky Tímea elleni vádemelés tényét is bejelentették.
Mindezek alapján igen valószínű, hogy a dokumentumot – amelyen egyébként a küldő fél, a „BP-I NYOMOZO UGYESZSEG”, illetve a dátum és a telefonszám is egyértelműen azonosítható – nem a kihallgatást követően küldték el a Kuruc.info címére, mert ellenkező esetben a hírportál bizonyosan nem vár hónapokig a jegyzőkönyv nyilvánosságra hozatalával. Vitathatatlan ugyanakkor, hogy a fax valódi, ám azt nem a Kuruc.info, hanem – miután közszereplővel kapcsolatos bűncselekményről volt szó, amelyről a közvéleményt tájékoztatni szokták – a Fővárosi Főügyészség sajtóosztálya kapta, és az irat ezt követően kerülhetett illetéktelen kezekbe.
A fővárosi főügyész az esettel kapcsolatban belső vizsgálatot kezdeményezett, és annak anyagát március 12-én megküldte a Központi Nyomozó Főügyészségnek (KNYÜ), ugyanakkor közokirattal visszaélés miatt nyomozás elrendelését kezdeményezte. Borbély kérdésünkre közölte: az eljárás célja, hogy tisztázzák, ki szerezhette meg jogosulatlanul az egyébként nem titkos minősítésű, tehát sokak számára hozzáférhető jegyzőkönyvet.
Az elkövető tehát nem ismert, a KNYÜ hatáskörébe viszont elsősorban a közjogi tisztséget viselő, s ezért mentességet élvező személyek – például parlamenti képviselők, bírák, ügyészek – tartoznak. A KNYÜ emiatt a Legfőbb Ügyészségnél kezdeményezte, hogy az jelölje ki az eljárás lefolytatására jogosult szervezetet.
Az illetékesek a lehetséges tetteseket illetően még találgatásokba sem kívántak bocsátkozni, de a Borovszky gyanúsítotti kihallgatása, tehát a fax elküldése és annak nyilvánosságra hozatala között eltelt idő miatt számos ember szóba jöhet, aki az irathoz hozzájuthatott. Közöttük valóban lehetnek ügyészek és ügyészségi dolgozók, de más kívülálló személyek is.