A Fidesz elnöke azt mondja, jó szerződést kötött
„Jó szerződést kötöttem!”, jelentette ki Orbán Viktor a Gellért Szállóban, ahol tegnap a Fidesz nevében megerősítette hét szövetségesével a választási szerződését. A szövetségesek: a KDNP, a Fidelitas, a Kisgazda Polgári Egyesület, a Lungo Drom, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége, a Magyar Vállalkozók és Munkaadók Pártja, valamint a Nemzeti Fórum. Az „egy mindenkiért, mindenki egyért” típusú kézfogás előtt, de már a szerződés aláírása után Orbán emlékeztetett arra, hogy az „előző évezredig megy vissza” a szövetségi politika, s „egyre sűrűbb szálakkal összekötött” szövetségről van szó.
Orbán Viktor mellett Lezsák Sándor, a Nemzeti Fórum elnöke tett sajtónyilatkozatot. Mint mondta, arra kell szövetkezniük, hogy „országunknak és minden magyarnak megnyerjük a jövőt”. De szerinte a jövő megnyerése, az ország sorsa nem nyereményjáték, tudatos és szervezett munka kell. Kiemelte, hogy a Nemzeti Fórum Lakitelek szellemiségével, az 1943-as Szárszói Konferencia és a két világháború között kibontakozott népi mozgalom gazdag hagyatékával van jelen a szövetségben. „De valamennyien a keresztény Magyarország elkötelezettjeként”. Lezsák szerint „most egy új Orbán-kormány van készülőben”. Ő a nemzeti sorskérdések közé sorolta az erős kormányzatot, a „templomot és iskolát” is. A Nemzeti Fórum elnöke arról is beszélt – idézzük – „véget kell vetni annak, hogy néhány ezer gátlástalan karrierlovag, seftelő, hivatásos bandita és politikai bűnöző tízmillió magyar állampolgárt terrorizáljon”.
Visszaállítanák a lakástámogatási rendszert
A sajtó számára kiosztott szerződés szerint a következő polgári kormány legfontosabb céljai között szerepel: szigorú kormányzatileltár-készítés; az ország lerombolásáért az erkölcsi-politikai felelősök megnevezése, jogi eljárások megkezdése; olyan adóreform, mely az eltartottak számához igazodik; vissza kell állítani a lakástámogatási rendszert a fiatalok könnyebb családalapítása érdekében; az önkormányzatokkal mint tulajdonosokkal és az egészségügyi szakmai szervezetekkel új alapokra kell helyezni az egészségügyi rendszer működését; törvénymódosítás a parlamenti és az önkormányzati képviselő-testületek létszámának megfelezése érdekében.