Védőbeszédek a Zuschlag-perben
„Az a meggyőződésem, hogy a vádlotti széksorok hiányosak, és nincs ember Magyarországon, aki ne lenne tisztában azzal, hogy ez az ügy nem elsősorban Zuschlag Jánosról és vádlott-társairól szól” – mondta perbeszédében Szente Zsolt, a tizedrendű vádlott védője. Az ország morális válságának példájaként említette azt: a „korábban Baranya megyei rendőrfőkapitányként tevékenykedő Lusztig Péter, aki telefonbeszélgetéseket folytat az elsőrendű vádlottal, ígéretet tesz a hathatós segítségre, majd tanúkénti meghallgatása során kijelenti, hogy mindaz, amit mondana, államtitok”.
A tizenegyedrendű vádlottat, Győrfi Ludovicot bűnpártolás vétségévelmint tettest vádolja az ügyészség. Az eljárás kezdetén Győrfi bújtatta Romániában Lados István másodrendű vádlottat, amire Zuschlag János kérte meg. A védő szerint védence tudatában nem jelent meg az konkrétan, miért kellene Lados Istvánt Romániába vinni, arról nem tudott, hogy a másodrendű vádlott ellen körözést adtak ki. Az ügyvéd védence felmentését kérte.
Horváth Tibor tizenharmadrendű vádlott esetében – akinek a gépkocsija „öngyulladás” következtében kiégett, és abban megsemmisültek a vádban szereplő egyes egyesületek könyvelését tartalmazó dokumentumok – szintén felmentést kértek, védője szerint nem sikerült kétséget kizáróan bizonyítani, hogy szándékos gyújtogatás történt.
A Zuschlag János és társai ellen indított perben március 17-én az utolsó szó jogán szólhatnak a vádlottak, majd március 31-én az ügyben ítéletet hirdetnek. A Bács-Kiskun Megyei Főügyészség bűnszervezet tagjaként, különösen nagy kárt okozó, folytatólagosan elkövetett csalás bűntette és más bűncselekmények elkövetése miatt nyújtott be vádiratot Zuschlag János és 15 társa ellen. (MTI)