A konditerem előtt csapott le a Sólyom Fuzikra
Fuzikot decemberben, a Budapest Airport és a BKV jogi igazgatójának őrizetbe vételével egy időben tervezte gyanúsítottként kihallgatni a rendőrség, ő azonban külföldre utazott. Amikor hírét vette, hogy körözik, telefonon a hatóságoknak azt üzente: síelni ment. Majd azt, hogy megbetegedett, ezért bizonytalan ideig nem jön haza. A BKV távollétében rendkívüli felmondással elbocsátotta.
Horváth Katalin Fanny, az RRI szóvivője a Népszabadságnak azt mondta: a rendőrség két hónapig kereste Fuzikot, mígnem a nyomozók megtudták, hogy beíratta gyermekét egy szegedi bölcsődébe. Bár a volt informatikai igazgató megpróbálta elváltoztatni a külsejét – feketére festette a haját és körszakállt növesztett – a rendőröknek szerda estére már nem volt kétségük afelől, hogy megtalálták a körözött informatikai igazgatót. Este kilenckor, amikor Fuzik kilépett kedvenc konditerméből és be akart ülni egy német rendszámú luxusterepjáróba, a Sólyom egység kommandósai lecsaptak rá.
„Nem volt esélye”, mondta Horváth Katalin Fanny arra a kérdésre, hogy Fuzik megkísérelt-e ellenállni, vagy menekülni.
A BKV volt informatikai igazgatóját azóta kihallgatták. A szóvivő erről csak anynyit mondott, vallomást tett, de annak tartalmáról a nyomozás érdekeire tekintettel nem beszélhet.
A rendőrség egy 28 milliós informatikai beszerzéssel öszszefüggésben kereste – és hallgatta ki szerda esti elfogása után – Fuzik Zsoltot. Vizsgálják továbbá azt is, hogy segítette-e bárki is Fuzikot a szökésben, illetve kié a német rendszámú terepjáró, továbbá azt is, hogy kinek a lakásában rejtőzködött az utóbbi két hónapban.
Fuzik Zsolt 2008. november 12-én került pályázat útján informatikai igazgatónak a BKV-hoz. A harmincfős részleget vezető 32 éves, nős, kétgyermekes igazgató a Rendőrtiszti Főiskolán, valamint a Kandó Kálmán Műszaki Főiskolán végzett, majd MBA-mesterképzésen vett részt a Műegyetemen. Pályáját az Axel Springer kiadónál kezdte, informatikai üzemeltetési osztályvezetőként. Ezután a CBA informatikai igazgatója lett, onnan került a BKV-hoz. Határozott idejű, 2013. augusztus 31-ig tartó szerződést kapott a vállalatnál, ahol havonta 1,2 millió forintos fi zetést kapott százszázalékos prémiummal, korlátlan mobilhasználattal, valamint kül- és belföldön szabadon használhatott egy középkategóriás autót.
Fuzik a BKV Akácfa utcai székházában 2009. december 4-én tartott házkutatáson – bár a nyomozók kérték – nem jelent meg, majd külföldre távozott. Karácsony előtt az Index hírportálnak küldött levelében azt írta, hogy épp egy tervezett ausztriai síelés előtt volt, és mivel tudta, hogy a házkutatások akár reggelig is eltarthatnak, illetve mivel a nyomozók felszólítását csupán kérésnek értelmezte, nem ment be a székházba. Saját bevallása szerint még azon a hétvégén magas lázzal küszködött, egy osztrák orvos pedig azt állapította meg, hogy H1N1 vírussal fertőződött meg. Visszatérve Magyarországra, a vírusfertőzést állítólag egy itthoni orvos is megerősítette, Fuzik ezután – mint írja – otthon feküdt, nem menekült senki elől, senki sem kereste. A rendőrségnek is elküldött, vallomással felérő levelében a volt informatikai igazgató azt írta, belehalna, ha előzetesbe kerülne, és semmilyen bűncselekményt nem követett el, semmilyen kenőpénzt nem vett át.
A tavaly decemberi házkutatáson a rendőrök elsőként a szerződéses nyilvántartó rendszer kiépítésére szóló informatikai megbízást keresték. (Sajtóinformációk szerint arról a rendszerről van szó, amely a Budapest Airportnál már működött, ezt vették volna át a BKV-nál.) A 28 millió forint értékű, 2009. októberben lejárt kontraktust a Quartit Kft.-vel kötötték, feltételezések szerint ezen összegből osztottak volna vissza több milliót, ezt vehette át egy óbudai bevásárlóközpont mélygarázsában a tetten ért volt jogi igazgató, az azóta már előzetes letartóztatásban lévő Sziebert György.
Fuzik keveset tartózkodott az Akácfa utcai székházban, a BKV-sokkal nemigen kereste a barátságot, a céges sörözéseken, összejöveteleken sosem jelent meg – mondta a közlekedési vállalatnál lévő egyik forrásunk. Fiatal kora ellenére az informatikai igazgató sok milliárdos projektek, mint például az utastájékoztatási vagy az e-ticketing rendszer felett diszponált, „nagy portfólió volt az övé”. Mivel alig egy évet töltött a BKV-nál, e nagyberuházások még a tenderkiírásig sem jutottak el. Mások szerint kedélyes, vicceskedő, „mindenkivel jópofizó” embernek tűnt. Akadt, aki szerint Fuzik rendőrtisztis múltja, háttere érezhető volt, néhányan ennek tulajdonítják, hogy bujkálása után csak egy héttel adtak ki ellene európai és nemzetközi elfogatóparancsot.
Egy másik informátorunk szerint Fuzik „Kocsis István vezérigazgatóhoz volt bekötve, érződött, hogy bizalmi emberének számít”. Többek szerint a volt informatikai igazgató Vitézy Dáviddal, a felügyelőbizottság korábbi fideszes delegáltjával ápolt különösen jó viszonyt, Vitézy szerint ez merő pletyka, ő mindössze a VEKE munkacsoportjának vezetőjeként volt az egyes informatikai projektek kapcsán munkakapcsolatban vele.