Újabb gyanúsított a BKV-ügyben
Amint az a korábbi rendőrségi közleményekből sejthető volt, hétfőn tovább nőtt a gyanúsítottként kihallgatott egykori BKV-vezetők száma. Regőczi Miklóst, a közlekedési vállalat volt értékesítési és kommunikációs vezérigazgató-helyettesét a gazdaságvédelmi nyomozók hűtlen kezeléssel gyanúsították meg. Regőczi nem tett vallomást. Szabadlábon védekezhet.
A BRFK tájékoztatása szerint a volt vezérigazgató-helyettes egyike volt azoknak, akik „vagyongazdálkodási kötelességüket súlyosan megszegve” milliókhoz juttatták Horváth Évát, Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes sajtósát, aki 18 hónapon keresztül papíron a BKV-nál dolgozott, s bár ott semmiféle érdemi munkát nem végzett, összesen 24 millió forintot fizettek neki. Ebből tízmillió forint kifizetése Regőczi vezérigazgató-helyettessége alatt történt meg.
A fennmaradó 14 milliót már Bolla Tibor gazdasági vezérigazgató-helyettes hivatali ideje alatt fizették ki, ezért őt is hűtlen kezeléssel gyanúsítja a BRFK.
A főkapitányság hétfő délután kiadott közleményéből azonban Bolla Tibor neve „kimaradt”. Utóbb lapunk érdeklődésére ezt a főkapitányság azzal indokolta, hogy Bolla Tibor meggyanúsításának közzétételével nem akarták befolyásolni a közlekedési vállalat és a szakszervezetek között folyó tárgyalásokat. A BRFK hivatalosan csak azután erősítette meg Bolla meggyanúsításának tényét, hogy a BKV vezérigazgatója közleményben biztosította töretlen bizalmáról a vezérigazgató-helyettest.
Botrányból büntetőeljárás
Bár a rendőrség csak múlt nyáron, a KDNP fővárosi frakciójának feljelentése nyomán kezdte mélyrehatóbban vizsgálni a BKV gyanús végkielégítéseit és előnytelen szerződéseit, mára a vállalat öt volt, illetve az eljárás kezdetén még hivatalban lévő vezetőjét gyanúsítják hűtlen kezeléssel és más bűncselekményekkel. Látványos kommandós akcióban fogták el a cég jogi igazgatóját egy óbudai mélygarázsban, 11 millió forint (feltehetőleg) kenőpénzzel a táskájában. Hasonló sors várt volna Fruzik Zsolt Béla informatikai igazgatóra is, neki azonban sikerült elmenekülnie. A csaknem 90 milliós végkielégítéséről elhíresült Szalainé Szilágyi Eleonórát az ügyészség indítványára letartóztatta a bíróság: meghiúsíthatta volna az eljárás sikeres befejezését – mondták. Hivatalosan meg nem erősített hírek szerint nemcsak önmagának utalt jogosulatlanul sokmilliós végkielégítést, hanem más volt BKV-vezető számára is. A kezdetben politikai botránynak tetsző belső vizsgálatok szabálytalanságok és törvénysértések sorát tárták fel az amúgy is sokmilliárdos hiánynyal küzdő, veszteséges BKV-nál. És a nyomozás még igazából el sem kezdődött. Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes a BKV-nál munka nélkül másfél év alatt 24 millió forintot kereső sajtósának, Horváth Évának a meggyanúsítása már sejtette, hogy a rendőrség igen rövid idő alatt eljuthat a cég felelős felsőbb vezetőihez is. És az ügynek ezzel még mindig nincs vége.