Pécsi vízmű: francia lépéselőny
Mindez a gyakorlatban - a francia cég értelmezése szerint - azt jelenti, hogy az egy hónapja a vízmű központját rajtaütésszerűen elfoglaló, a vízszolgáltatás átvétele céljából alapított önkormányzati tulajdonú Tettye illetéktelenül használja például a diszpécserközpont számára kifejlesztett szoftvert. Enélkül pedig nem is működhetne a szolgáltatás Pécsett - szögezte le tegnapi sajtótájékoztatóján Csorba Zoltán, a Suez magyarországi ügyvezetője. A végzés még nem jogerős.
Az épületből kitiltott, a Pécsi Vízmű Zrt.-ben 48 százalékos kisebbségi részesedéssel bíró Suez által indított birtokháborítási per is folyamatban van. Fabrice Rossignol, a Suez regionális igazgatója közölte: a konfliktus tárgyalásos rendezésében érdekeltek, ám erre nem látnak fogadókészséget. A zrt. igazgatósága, felügyelő bizottsága és közgyűlése egyaránt olyan fórumnak tekinthető, amely alkalmas lehet a vita elsimítására.
Rossignol furcsállotta, hogy az önkormányzat képviselői nem jelentek sem a zrt. október 20.-kai igazgatósági ülésén, sem az egy héttel későbbi közgyűlésén. Ehelyett ugyanabban az időben Páva Zsolt polgármester a sajtóval ismertette újabb vádjait a vízművet 14 éven át működtető franciák ellen.
- Ezek azonban megalapozatlanok - szögezte le Csorba Zoltán. Állítja: szemben Páváék állításával, dokumentumokkal igazolható, hogy az önkormányzat egyhangúan támogatta a vízmű fejlesztési-növekedési stratégiáját, és folyamatosan ellenőrizte a stratégia végrehajtásához felvett 1,3 milliárd forintos hitel felhasználását. Kérdésünkre Rossignol elmondta, örömmel vették Bajnai Gordon miniszterelnök javaslatát, aki mediátor bevonásával segítené elő az az egyre kínosabb ügy rendezését.